0913 388 688 1

سئویار | سئو سایت اصفهان و آنالیز سئو سایت
سئویار سئو سایت اصفهان ارائه دهنده خدمات سئو سایت, آنالیز سئو سایت, سئو گوگل, سئو فروشگاه اینترنتی,سئو سایت فروشگاهی

صفحه نخست » آموزش » پارامترهای مورد توجه موتورهای جستجو

پارامترهای مورد توجه موتورهای جستجو

تاریخ:1st اکتبر 2016
پشتیبانی وب سایت
0
1315

همیشه این سوال پرسیده می شود که مهمترین پارامترهای موتورهای جستجو چیست؟ پاسخ این سؤال برای هر موتور جست وجو متفاوت خواهد بود. در ادامه فهرستی از پارامترهای عمومی و مهم برای همه موتورهای جست وجو آمده است. سئو بر تجربه استوار است بنابراین مطالعه نتایج بررسی های مختلف خالی از فایده نیست.

به طور کلی پارامترهای مورد توجه موتورهای جستجو دو دسته هستند : پارامتر های داخل سایت (کد ، متن، عنوان ها ، لینک های داخلی و …) و پارامتر های خارج از سایت (حضور در شبکه های اجتماعی، لینک از سایت های معتبر، …).

پارامترهای موتورهای جستجو :

وجود کلمات کلیدی در عنوان صفحه ، یعنی محتوای Title
وجود کلمان کلیدی در نام دامنه سایت
وجود کلمات کلیدی در متن لینک های اشاره کننده به سایت
وجود کلمات کلیدی در مسیر دسترسی به صفحه ، یعنی نام فایل و پوشه ها.
وجود کلمات کلیدی در برچسب های Hn به ویژه اH و H2
وجود کلمات کلیدی در متن لینک های داخلی صفحات
چگالی کلمات کلیدی در متن صفحه
وجود مترادف و هم ریشه های کلمات کلیدی در متن
وجود کلمات کلیدی در یک سوم بالایی متن صفحه
وجود کلمات کلیدی در ALT به ویژه زمانی که تصویر به جایی لینک شده باشد
درج کلمات کلیدی به صورت بولد ، ایتالیک ، زیر خط و در رنگ و سایز مختلف
زمان بارگذاری سایت
تعداد لینک ها به صفحه
پیج رنک صفحات لینک دهنده
ساختار سایت. دسترسی به صفحات در آن ساده است یا پیچیده ؟
مرتبط بودن موضوع فعالیت دو صفحه لینک دهنده و لینک گیرنده
میزان افرادی که بعد از جست وجوی یک عبارت به سایت مراجعه می کنند
مرتب بودن کلمات جست و جو شده با موضوع اصلی سایت
میزان به روزرسانی مطالب سایت و افزوده شدن محتوای جدید
یکتا بودن عنوان و محتوای Meta Description برای هر صفحه سایت
عمردومین
TLD : برخی پسوندها اعتبار بیشتری دارند. به نظر شما کدام معتبرتر است co.uk یا co.ir.؟
میزبان سایت و IP آن
تعداد لینک های موجود در صفحه لینک دهنده هر چه کمتر، بهتر
میزان در دسترسی بودن سرور سایت. بالای ۹۹٪. بهتر است.
تعداد لینک ها از صفحه
پیج رنک سایت

و اما در این بخش به فاکتورهایی که تاثیر منفی دارند ، نیز اشاره خواهیم کرد :

سایت اغلب در دسترس نیست.
استفاده از محتوای تکراری سایر سایت ها
همسایه بد یا لینک به سایتهای بی ارزش و اسپم
تکرار بی مورد کلمات کلیدی
شرکت در گروه ها و فعالیت هایی که بر فروش لینک تمرکز دارند.
محتوای تکراری در Title و Meta Tags در بسیاری از صفحات.

دقت کنید که پارامترهای مهم سئو با گذشت زمان تغییر خواهند کرد . همواره باید با بررسی و پیگیری نتایج جست و جو و رفتارهای موتورهای جست و جو فاکتورهای بروز را شناسایی کرد و برای پیاده سازی در سایت مورد توجه قرار داد. برای بروز بودن همیشه با ما همراه باشید و سئو سایت خود را با اطمینان به تیم سئو در اصفهان سئویار بسپارید.

اهمیت پارامترهای موتورهای جستجو

موتورهای جستجو پایه و اساس اینترنت هستند. در ساده ترین حالت ، می توان گفت موتور جستجو یک برنامه نرم افزاری است که جستجو برای سایت ها را بر اساس کلماتی که کاربر در آن وارد می کند ، انجام می دهد. موتورهای جستجو ، موتورهای قدرتمند شبکه جهانی وب هستند که روزانه میلیون ها پاسخ را برای میلیون ها پرسش جستجو و نمایش می دهند . Google ، Yahoo ، Bing و Ask از اصلی ترین موتورهای جستجوی دنیای اینترنت هستند.

موتورهای جستجو

با گسترش استفاده از اینترنت نمی توان اهمیت موتورهای جستجو را انکار کرد چرا که اکثر کاربران به موتورهای جستجو به عنوان سریع ترین راه یافتن اطلاعات ، خدمات و محصولات مورد نیاز خود مراجعه می کنند . حتی برند های شناخته شده نیز هنوز ۳۰ درصد از بازدیدکنندگان خود را به جای تایپ آدرس سایت برند در مرورگر از موتورهای جستجو جذب می کنند.
در بررسی اهمیت بازاریابی با موتورهای جستجو لازم است بدانید امروزه بیش از ۸۰% کاربران درخواست ها و نیازهای خود را در اینترنت جستجو می کنند و تعداد بسیار کمی از آنها نتایج صفحات چهارم به بعد را مطالعه می کنند.

اگر هنوز محصولات شما برای کاربران مبهم هستند یا برند شما شناخته شده و محبوب نیست ، شما نیاز دارید که بر ظاهر شدن در نتایج جستجو برای جذب بازدیدکننده بیشتر تمرکز کنید. اگر چه ارائه ی خدمات و محصولات مناسب و داشتن وب سایتی جذاب و چشمگیر از عوامل مهم موفقیت در تجارت آنلاین است، اما باید بدانید داشتن بازدیدکنندگان و جذب کاربران است که آینده ی تجارت و کسب در آمد شما را رقم می زند. بنابراین تنها راه موفقیت در اینترنت ظاهر شدن شما در صدر نتایج حاصل از موتورهای جستجو است.

ترافیک موتور جستجو یکی از با ارزش ترین منابع ترافیک است. کاربران اینترنتی از انجام یک جستجو هدف خاصی دارند. آنها به دنبال چیزهای خاصی هستند. اگر چیزهایی که آنها به دنبالش هستند را شما داشته باشید ، به احتمال زیاد به خریدار با انگیزه شما تبدیل خواهند شد. بنابراین قرار گرفتن در جایگاه خوبی از صفحه اول نتایج جستجو برای بهترین کلمات کلیدی جهت موفقیت در کسب و کار آنلاین و افزایش فروش و درآمد کافی است.

شما برای کسب درآمد از کسب و کار آنلاین تان نیازمند کاربران اینترنتی هستید که قادر باشند شما را پیدا کنند ، این در حالی است که آن ها هنوز سایت شما را نمی شناسند! و این تنها از طریق موتورهای جستجویی حاصل می شود که بتوانند سایت شما را پیدا کنند. اگر موتورهای جستجو درباره سایت شما اطلاعاتی نداشته باشند و یا اگر این اطلاعات برای عبارات اصلی جستجوی شما به خوبی بهینه سازی نشده باشند ، ترافیک با ارزشی را از دست خواهید داد.

زمانی که ضریب نفوذ اهمیت موتورهای جستجو مطرح می گردد در پی آن مسائلی همچون بهینه سازی سایت و سئو سایت خودنمایی می کند. در واقع مهم است که چه صفحاتی با چه مشخصاتی در صدر نتایج جستجو قرار می گیرند . موتورهای جستجو اگرچه قدرتمند هستند اما پایه و اساس کار آنها استفاده از الگوریتم های مبتنی بر هوش مصنوعی است. در حقیقت شما با رعایت اصول سئو و پارامترهای موتورهای جستجو در سایت خود محبوبیت موتورهای جستجو را بدست خواهید آورد که نتیجه ی آن افزایش بازدیدکنندگان و مشتریان بالقوه سایت شما خواهد بود.

سئو سایت از طریق پارامترهای موتورهای جستجو

موتور جستجو متن را میخواند و لینک را دنبال می کند. بنابراین موتور جستجو می تواند سایت شما را بیابد به شرط آن که راهی برای ورود اسپایدر آن به سایت تان فراهم کرده باشید. اگر موتور جستوجو بتواند لینکی به سایت شما بیاید، پروسه معرفی سایت شما به آن انجام شده است. هر چه راههای بیشتری به سایت شما موجود باشد اسپایدار زودتر به آن راه می یابد اما این تنها ابتدای راه است.

درحقیقت شما می خواهید موتور جستجو زودتر و بیشتر به سایت شما مراجعه کند و تعداد صفحات بیشتری از آن را بخواند تا همواره آخرین اطلاعات سایت در بایگانی موتور جست وجو باشد. به طور ساده میخواهیم بگوییم که یک بار خواندن اطلاعات کافی نیست بلکه موتور جستوجو باید بارها و بارها به سایت شما مراجعه کند.

ثبت سایت در موتور جستجو

تمام موتورهای جست وجو ، صفحه ای برای معرفی سایت ها دارند. تنها کافی است آدرس صفحه اول سایت خود را به آنها بدهید. با این کار آدرس سایت تان وارد برنامه ی کاری موتور جستوجو می شود و اسپایدر آن به سایت تان مراجعه خواهد کرد. اگر از این شیوه برای معرفی یک سایت استفاده کنید ممکن است یک تا چند هفته و یا حتی بیشتر طول بکشد تا این که موتور جست وجو بهسایت مراجعه کند. اما ما به دنبال راه های سریع هر هستیم.

راه ورود اسپایدار به سایت شما پیوند است. برای فراهم کردن راه ، از سایت هایی که در حال حاضر در پایگاه دادهای موتور جست و جو قرار دارند بخواهید به شما لینک کنند . خواستن بخش ساده کار است زیرا پذیرش خواسته شما مهم تر است . مدیرانی هستند که درخواست شما را نپذیرند! این جاست که کمی به مشکل بر میخورید. آیا شما حاضر می شوید به یک سایت بی محتوا لینک کنید؟ مسلما نه. از دیگران نیز این انتظار را نداشته باشید.

نکته مهم در همین جا نهفته است. اگر شما سایتی پر محتوا و مفید داشته باشید چرا دیگران به سایت تان لینک نکنند! آن ها از این که توانسته اند به بینندگان خود سایتی مفید را معرفی کنند ، حتما خوشحال خواهند بود . اما هنوز مشکل حل نشده است! شما باید مدیران را برای لینک دادن قانع کنید.

حضور در فهرست ها می تواند در معرفی سایت به موتور های جست وجو موثر باشد. توصیه می شود بعد از تکمیل طراحی سایت آن را به فهرستهای مهم و موضوعی معرفی نمایید. برای معرفی یک سایت به فهرست، ابتدا باید مناسب ترین گروه را بیابید. برای یافتن مناسب ترین گروه، کلمات کلیدی سایت خود را در فهرست مورد نظر جست وجو کنیدو بررسی کنید که سایت های فهرست شده در نتیجه جستوجو در چه گروه هایی قرار دارند.

با جست وجوی هر یک از کلمات کلیدی، گروه های معرفی شده را یادداشت نمایید . متوجه خواهید شد که بعضی از گروه ها بیشتر از بقیه تکرار می شوند ، اگر تعداد دفعات تکرار یک گروه بیشتر از سایر گروه هاست ، همان گروه مناسب ترین گروه برای سایت شما خواهد بود. همچنین اگر سایتی بازمینه کاری مشابه سایت خود درون یکی از گروه ها یافتید، گروه آن سایت می تواند گروه مناسبی برای سایت شما نیز باشد.

معمولا بهتر است سایت ها در همان زیر گروه های مرتبط با محدوده جغرافیایی فهرست. زمانی می تو انید سایت خود را به فهرست ها معرفی کنید که به طور کامل طراحی شده باشد. معرفی سایت به فهرست در معرفی سایت به موتور های جست وجو موثر خواهد بود. موتور جست وجو برای آغاز به جمع آوری اطلاعات نیاز به یک نقطه ی شروع دارد و چه جایی بهتر از فهرست ها به خصوص یاهو (!Yahoo) و DMOZ.

فهرست های کوچک بسیاری وجود دارند که شما می توانید به طور رایگان سایت خود را به آنها معرفی کنید. همچنین شما می توانید مقالات مفیدی را در زمینه فعالیت تان تهیه کنید و آنها را در سایت های بی شماری که حیات خود را مدیون این مقالات هستند. منتشر کنید .دقت کنید در این مقالات آدرسی سایت شما به صورت لینک قرار داده شود تا هم بینندگان با کلیک کردن برآن بتوانند به سایت رجوع کنند و هم اسپایدرها آن را دنبال کنند.

در سایت ها و و بلاگهای دیگر نوشتهای به صورت میهمان بنویسید و به سایت خود لینک کنید یا مطالب با ارزش بنویسید و به دیگران اجازه دهید آن ها را در سایت یا و بلاگ خود قرار دهند. در شبکه های اجتماعی حضوری فعال داشته باشید و پیوندهای سایت خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. یکی از بهترین روش ها برای کشاندن هر چه بیشتر گوگل و بینگ به سایت شما همین حضور در شبکه های اجتماعی است. یعنی در سایت خود محتوایی مناسب منتشر کنید و آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید یا امکان اشتراک گذاری آن را در سایت خود فراهم کنید تا دیگران برای شما این کار را انجام دهند.

پیشنهاد میکنیم پس از طراحی وبسایت و غنی شدن آن با مطالب با ارزش و کاربرپسند ، برای حضوری موثر در دنیای وب ،معرفی سایت به موتورهای جستجو را فراموش نکنید. برای جذب ببیننده و کاربران بالقوه لازم است سایت خود را به موتورهای جستجو معرفی کنید.

ما کارشناسان سئو و بهینه سازی سایت سئویار با ارئه خدمات بی نظیر سئو سایت می توانیم به سایت شما برای کسب رتبه ای که سزاوار آن هستید کمک کنیم تا ترافیک ارزشمندی را برای ارتقای کسب و کار آنلاین تان جذب کنید. برای این که بیشتر از این از رقبایتان عقب نمایند همین حالا در خواست سئو سایت خود را ثبت کنید.

درباره نویسنده :
پشتیبانی وب سایت

برچسب ها

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

*    

*