0913 388 688 1

سئویار | سئو سایت اصفهان و آنالیز سئو سایت
سئویار سئو سایت اصفهان ارائه دهنده خدمات سئو سایت, آنالیز سئو سایت, سئو گوگل, سئو فروشگاه اینترنتی,سئو سایت فروشگاهی

صفحه نخست » آموزش » چرا باید افزونه سئو سایت وردپرس را نصب کنیم؟

چرا باید افزونه سئو سایت وردپرس را نصب کنیم؟

تاریخ:17th آگوست 2017
پشتیبانی وب سایت
0
1132

آیا سایت من به افزونه سئو وردپرس نیاز دارد؟ آیا فقط به فکر به پایان رساندن وب سایت هستید یا درباره آن فکر می کنید؟ آیا فقط به این موضوع توجه می کنید که صفحات شما طراحی درست ، متن و گرافیک مناسب داشته باشند و همه لینک ها و منوهای ناوبری به درستی کارکنند و همه ی رنگ ها در وب سایت چشم گیر باشند یا به موارد دیگر هم اهمیت می دهید؟
همان قدر که ظاهر سایت مهم است بهینه سازی سایت برای جلب اعتماد بیشتر کاربران و موتورهای جستجو نیز مهم است . بدون بهینه سازی موثر، تمامی تلاش های شما توسط عموم مردم نادیده گرفته می شود. طیف گسترده ای از افزونه ها برای سئو سایت وردپرس وجود دارد که می تواند به شما در بهینه سازی سایت کمک کنند که به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

در ادامه ۱۲ افزونه سئو وردپرس معرفی خواهیم کرد که برای همه ی سایت ها ضروری هستند. توصیه می کنیم نگاهی دقیق تر به این ابزارها و گزینه ها بیاندازید و افزونه ای را که باعث ارتقای سئوی سایت تان می شود را انتخاب کنید.

۱- افزونه Yoast SEO

 

افزونه Yoast SEO

 

افزونه Yoast SEO در میان کاربران وردپرس یکی از محبوب ترین افزونه های سئو است و بیشترین دانلود را دارد. افزونه ی Yoast SEO یکی از جامع ترین راه حل های سئو را فراهم می کند. شما می توانید از این ابزار برای بهینه سازی سایت وردپرسی تان استفاده کنید بدون این که نیازی به برنامه نویسی داشته باشید.  نیازی نیست که درباره ی سئو دانش زیادی داشته باشید ، این افزونه از طریق فاکتورهای مهمی مانند عنوان های سئو ، متا توضیحات و کاربرد کلمات کلیدی موثر به شما در بهینه سازی سایت تان کمک می کند.
Yoast SEO همچنین به شما اجازه می دهد تا آرشیوها ، دسته بندی ها و برچسب های عنوان و امکانات  دیگری مانند متاهای OG ، نقشه سایت ، پینگ موتورهای جستجو و Twitter Cards برای سایت تان تنظیم کنید . کاربران می توانند داده ها را از یک ابزار تجزیه و تحلیل صفحه داخلی جمع آوری کنند، قابلیت های Sitemap XML و برخی از تکنیک های بهینه سازی وردپرس را بدست آورند .

برخی از مهمترین ویژگی های پلاگین SEO Yoast

انتخاب عنوان و توضیحات برای نوشته ها
آنالیز کلمات کلیدی هر نوشته شما
بهینه سازی پیوند یکتا وردپرس
ساخت نقشه سایت XML
سفارشی سازی فید ( RSS ) سایت
بهینه سازی برای شبکه های مجازی
و …

۲- افزونه Google XML Sitemaps

 

افزونه Google XML Sitemaps

 

اولین قدم به دست آوردن رتبه و به دست آوردن ایندکس گوگل است. یکی از اهداف استراتژی سئو این است که مطمئن شوید موتورهای جستجو می توانند سایت شما را به صورت کامل ایندکس کنند یا نه بنابراین با ایندکس سایت دقیقاً می دانند که سایت شما درباره چه موضوعی است. موتورهای جستجو باید توانایی داشته باشند تا صفحات درست را قبل از این که رتبه بندی شوند، پیدا کنند.
شما می توانید با اضافه کردن Google XML sitemap به سایت تان به موتورهای جستجو در ایندکس کردن صفحاتتان کمک کنید.
با افزونه Google XML sitemap به محض اینکه محتوای جدید تولید شود، یک نقشه سایت به صورت اتوماتیک تولید می شود. به کمک این افزونه شما می توانید سایت آپدیت شده خود را به راحتی در دسترس موتورهای جستجو نگه دارید.

 

۳- افزونه سئو وردپرس Rel NoFollow Checkbox

 

 افزونه Rel NoFollow Checkbox

 

زمانی که در سایت شما لینک قرار می گیرد، برخی از لینک ها برای سئو خوب هستند ولی برخی از لینک ها این طور نیستند و شما لینک سایت های غیر معتبر را نمی خواهید. برای جلوگیری از این اتفاق یک تکنیک به نام “nofollow” وجود دارد.
افزونه Rel NoFollow Checkbox یک چک باکس به ویرایشگر پست وردپرس اضافه می کند و شما می توانید برای لینک های خارجی گزینه nofollow را انتخاب کنید.

 

۴-افزونه  Google Analytics by MonsterInsights

 

Google Analytics by MonsterInsights4

 

بعد از این که وب سایت تان را مستقر کردید، نظارت بر نحوه ی عملکرد آن بسیار مهم است. شما نمی توانید عملکرد وب سایتتان را بهبود ببخشید مگر اینکه مناطقی را ببینید که فرصتی برای تغییر واقعی وجود داشته باشد.
این افزونه سئو وردپرس به دانش کمی درباره ی آنالیز گوگل نیاز دارد تا به درستی ارزش گزارش ها را درک کند. افزونه Google Analytics WordPress plugin یک کد ردیابی روی صفحات وب سایت شما قرار می دهد که داده ها را برای اندازه گیری ردیابی لینک های داخلی و خارجی، آمار کاربران وب سایت و موارد دیگر ارسال می کند.

 

۵- افزونه سئو سایت وردپرس LinkPatrol

 

افزونه LinkPatrol

 

یک استراتژی مناسب برای بهینه سازی وب سایت بدون ساختن لینک کامل نمی شود. لینک ها نشان می دهد که سایت شما معتبر و قابل اطمینان است. بنابراین مهم است که هر لینک هدف داشته باشد و از یک منبع معتبر این لینک را دریافت کنید یا لینک به منبع معتبری اشاره کند.
همه ی لینک ها مناسب نیستند. لینک به سایت های کم کیفیت به نوبه ی خود اعتبار سایت شما را کاهش می دهند و در نتیجه رتبه ی شما کاهش پیدا می کند.
برای این که لینک ها را در وب سایت خود کنترل کنید می توانید از افزونه ی LinkPatrol استفاده کنید.
این پلاگین هزینه دارد اما به شما اجازه می دهد تا روی تمامی لینک های خارجی در سایت خود نظارت داشته باشید. همچنین لینک های نامناسب را پیدا کنید، لینک های اسپم را پاک کنید، متن تان را بهبود ببخشید و همین طور می توانید اگر در سایت شما مشکلات اعتبار لینک وجود دارد، آن را حل کنید.

 

۶- افزونه W3 Total Cache  

 

افزونه W3 Total Cache

 

شما می توانید یک وب سایت عالی داشته باشید، اما هنوز در تبدیل افراد به خریدار ، موفق نباشید. چرا؟
دلیل این است که زمان بارگذاری سایت شما طولانی است . اگر شما محتوای زیاد ، ویدئوها ، گرافیک و انیمیشن زیاد در سایت داشته باشید می تواند سرعت بارگذاری سایت شما را کاهش دهد.
با افزونه سئو وردپرس  W3 WordPress می توانید ببینید که چگونه سرعت بارگذاری سایت فعلی شما بالا می رود و همچنین پیشنهاداتی درباره ی این که چگونه سرعت سایت تان را افزایش دهید، دریافت کنید.

 

۷- افزونه  All in One WP Security & Firewall

 

 افزونه All in One WP Security & Firewall

 

هیچ چیز بدتر از این نیست که زمان و پول را برای ساختن یک وب سایت عالی خرج کنید و بعد متوجه شوید که آن هک شده است. هیچ کدام از صاحبان کسب و کار اجازه نمی دهند که سایتشان به خاطر هکرها پایین بیاید، مخصوصاً زمانی که مشتریان آن ها آنلاین هستند. وب سایت شما جایی است که افراد زیادی برای اولین بار با برند شما ارتباط برقرار می کنند، بنابراین عدم توانایی برقراری ارتباط با شما از این راه می تواند به کسب و کار شما صدمه بزند. برای کاهش خطر از دست رفتن کسب و کار، هر وب سایت باید نوعی نرم افزار حفاظت از امنیت و فایروال داشته باشد.
All in One WP Security & Firewall یک افزونه مشهور وردپرس برای حفاظت وب سایت است. این افزونه یک ابزار قدرتمند رمز عبور(password strength tool)، شمارش کاربران (user enumeration) و حفاظت از ورود (login protection) را ارائه می دهد و باعث می شود تا کار برای هکرها و ویروس ها سخت تر شود که به وب سایت شما آسیب برسانند.

 

۸- افزونه سئو سایت وردپرس WPtouch Mobile

 

افزونه WPtouch Mobile

 

مشتریانی که با استفاده از تلفن همراه به اینترنت مراجعه می کنند نرخ بیشتری نسبت به افرادی دارند که با سیستم دسکتاپ شان به سایت ها سر می زنند. این به این معناست که شما نمی توانید یک سایت سنتی داشته باشید و شما نیاز دارید که وب سایت شما موبایل فرندلی باشد. به عبارت دیگر سایت شما همان قدر که در صفحه نمایش کامپیوترها به خوبی نمایش داده می شود باید به همین اندازه در صفحه نمایش های کوچک هم خوب نمایش داده شود.
اگر شما زمان، پول و منابع برای پرداخت توسعه دهنده یا ارتقا سایت خود ندارید، می توانید افزونه ی WPtouch Mobile را امتحان کنید. این افزونه به شما اجازه می دهد که ظاهر سایتتان را بدون کدنویسی، برای موبایل سفارشی کنید.

 

۹- افزونه سئو وردپرس (Yet Another Related Posts (YARPP

 

 افزونه Yet Another Related Posts (YARPP)

 

یک راه موثر برای بهبود عملکرد وب سایت شما این است که افراد درگیر محتوای شما و علاقمند به کشف صفحات جدید در سایتتان شوند. افزونه Yet Another Related Posts یک راه خوب برای نمایش پست ها و صفحات مرتبط با محتوای جاری یا سایر محتواها در سایتتان است. این افزونه افراد را در سایت به سایر محتواها هدایت می کند تا طولانی تر در وب سایت شما بمانند و این موضوع شانس این که آن ها به مشتری تبدیل شوند را افزایش می دهد.
این افزونه اجازه می دهد که شما انتخاب کنید که محتواهای مرتبط چگونه نمایش داده شوند و همچنین تعداد محتواهایی که نشان داده می شود را می توانید مشخص کنید.
در دنیای امروز سئو شما نیاز دارید تا bounce rate ) bounce rate مشخص کننده ی تعداد کاربرانی که بعد از ورود به سایتتان بدون مشاهده صفحه دیگری از آن خارج می شوند) را پایین بیاورید و میزان زمانی که کاربران در سایت شما سپری می کنند را افزایش دهید. این افزونه به شما کمک می کند که این کار را انجام دهید.

 

۱۰- افزونه سئو وردپرس SEO Optimized Images

 

افزونه SEO Optimized Images

 

با استفاده از افزونه SEO Optimized Images شما می توانید ویژگی های alt و title را در همه ی تصاویر سایت تان برای بهبود سئو پیاده سازی کنید. تصاویر عناصری هستند که اغلب در سئو نادیده گرفته می شوند. شما در وب سایت تان به عکس ها احتیاج دارید و همه ی این تصاویر باید به طور کامل بهینه سازی شوند. یک تصویر ارزش هزاران کلمه را دارد و تصویری که به خوبی بهینه سازی شود با ارزش است و ارزش صفحه شما را بالا می برد.

 

۱۱- پلاگین All In One SEO Pack

پلاگین All In One SEO Pack یک دیگر از محبوبترین افزونه های سئو وردپرس است. برخی از کاربران این پلاگین را ترجیح میدهند و برخی دیگر SEO Yoast را . این افزونه محیطی کامل برای بهینه سازی وردپرس را فراهم می کند و با توجه به نسخه های متعددی که منتشر کرده است می تواند گزینه ای خوب برای انتخاب افزونه ای برای بهینه سازی سایت وردپرسی شما باشد. این افزونه قابلیت بهینه سازی عنوان ، توضیحات ، کلمات کلیدی برای موتورهای جستجو را دارد همچنین با افزونه ها و پوسته های مختلف وردپرس سازگاری دارد.
مهمترین بخش در این افزونه این است که از ایجاد محتوای تکراری جلوگیری می کند و به صورت خودکار عنوان و متا تگ ها را برای صرفه جویی در زمان ایجاد خواهد کرد.

برخی از ویژگی های مهم افزونه All In One SEO Pack

بهینه سازی عنوان و متاها
پشتیبانی از Google Analytics
پشتیبانی از XML Sitemap
استفاده راحت و آسان
سازگاری با افزونه های دیگر
و ….

پلاگین All In One SEO Pack

۱۲- پلاگین SEO Ultimate

یکی دیگر از پلاگین های سئو وردپرس با ویژگی های قدرتمند که به شما پیشنهاد می دهیم ، SEO Ultimate است. علاوه بر بهینه سازی عنوان سایت ، متاهای OG را برای صفحه اصلی ، پست ها ، صفحات و صفحه پروفایل به صورت خودکار ایجاد می کند. یکی از جالب ترین ویژگی های آن ، نمایش برجسته تصویر پروفایل گوگل پلاس در کنار پست می باشد. در این پلاگین ویژگی ها در گرو هایی که ماژول نامیده می شوند، قرار داده شده اند که می توانید با فعال یا غیرفعال کردن هر ماژول از ویژگی ها استفاده کنید.

برخی از ویژگی های پلاگین SEO Ultimate

ویرایش متای توضیحات
تنظیمات صفحه ۴۰۴
ساخت لینک های داخلی بصورت خودکار
ویرایش متا تگ های robot
ویرایش Permalink ها
و…

افزونه SEO Ultimate

دیگر افزونه های برتر سئو وردپرس

در این بخش به  معرفی بهترین افزونه سئو وردپرس که می پردازیم و به طور خلاصه شما را با آنها آشنا می کنیم.

-افزونه Rank Math (رایگان – پولی)

-افزونه The SEO Framework (رایگان – پولی)

-افزونه SEOPress (رایگان – پولی)

-افزونه Squirrly SEO (رایگان – پولی)

-افزونه Rankie (پولی)

-افزونه All In One Schema Rich Snippets (رایگان – پولی)

-افزونه Broken Link Checker (رایگان)

-افزونه Internal Link Juicer (رایگان و پولی)

-افزونه Ultimate Nofollow (رایگان)

-افزونه WordLift (پولی)

-افزونه Site Kit by Google (رایگان)

-افزونه LiteSpeed (رایگان)

-افزونه Redirection (رایگان)

-افزونه Smush (رایگان- پولی)

-افزونه خطرناک All 404 Redirect to Homepage (رایگان) نصب نکنید

 

بهینه سازی را بخشی از سایت وردپرسی خود قرار دهید

زمانی که شما یک وب سایت را راه اندازی می کنید، می خواهید مطمئن شوید که به اندازه ای که امکان دارد استانداردهای تیم سئو سایت اصفهان سئویار را شامل شود بنابراین این می تواند رتبه ی خوبی را در موتورهای جستجو رقم بزند . طراحی سایت باید چیزی فراتر از طرح و رنگ باشد.

وردپرس افزونه های زیادی دارد که این افزونه ها نه تنها باعث می شوند که استفاده از آن آسان شود، بلکه بهینه سازی را نیز آسان می کنند. نگاهی به افزونه هایی که به شما معرفی کردیم بیاندازید و آن هایی را انتخاب کنید که می توانند سایت شما را به یک ابزار قدرتمند بازاریابی تبدیل کنند.

درباره نویسنده :
پشتیبانی وب سایت

برچسب ها

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

*    

*