0913 388 688 1

سئویار | سئو سایت اصفهان و آنالیز سئو سایت
سئویار سئو سایت اصفهان ارائه دهنده خدمات سئو سایت, آنالیز سئو سایت, سئو گوگل, سئو فروشگاه اینترنتی,سئو سایت فروشگاهی

صفحه نخست » آموزش » تاثیر cloaking در سئو

تاثیر cloaking در سئو

تاریخ:29th نوامبر 2015
پشتیبانی وب سایت
2128

این تکنیک از بحث های جنجالی در زمینه مفاهیم بهینه سازی موتورهای جستجو می باشد. این فن آوری می تواند بطور سازنده یا مخرب مورد استفاده قرار گیرد. در شیوه cloaking یا پنهان کردن محتوایی که برای خزنده موتور جستجو ارسال می گردد با محتوای ارسالی برای کاربر انسانی متفاوت می باشد.

 

cloaking چیست؟

 

این عمل از طریق فن آوری IP انجام می گیرد. در یک پایگاه داده ، IP های خزنده های موتورهای جستجو متفاوت ذخیره می شوند اسکریپت cloaking لیست را برای تشخیص خزنده بودن IP موجود اسکن می نماید و برنامه نویس می تواند با استفاده از این اطلاعات تغییرات لازم را اعمال و صفحه ی متفاوتی از سایت را برای موتور جستجو و یا کاربر ارسال نماید.

 

در cloaking با استفاده ار javascript معمولا کاربر را به صفحه ی متفاوتی تغییر مسیر می دهند و از آنجایی که خزنده ها javascript را اجرا نمی کنند بنابراین موتور جستجو از ماهیت اصلی سایت یعنی همان چیزی که کاربران می بینند مطلع نمی گردد.

این روش شیوه ای موثر در وارد کردن spam ها و غالب کردن آنها در موتور جستجو محسوب می شود. استفاده از javascript جهت اجرای cloaking امر عاقلانه ای نیست از این جهت که بیشتر برای سایت های spam مفید است. اجرای cloaking تغییر مسیر javascript به سادگی موقعیت صفحه را در قطعه کدی مبتنی بر javascript تغییر می دهد. در زیر مثالی از این روش مشاهده می نمایید.

 

<‘script language=’javascript>

!–>

;’Document. Location = ‘http://www.example.com/new_location.html

<–

<script/>

در بهینه سازی موتورهای جستجو بخشهای محدودی دارند که به انداره cloaking بحث برانگیز باشند. Dan this می گوید: “cloaking یک شیوه پر مخاطره می باشد” و در جای دیگر می گوید: “هدف از cloaking گمراه نمودن موتورهای جستجو است” و برای همین به عنوان یک فعالیت black hat seo شناخته می شود.

به عقیده بسیاری کلوکینگ کاربردهای قانونی هم دارد. در عمل Yahoo و MSN ، cloaking را برای اهداف قانونی و لازم مورد قبول می دانند. گوگل می گوید cloaking با دستورالعمل های گوگل تطابق ندارد . چنانچه هدف استفاده از cloaking در یک موتور جستجو مرموز و نامشخص تعیین گردد ممکن است spam در نظر گرفته شده و سایت مزبور جزیمه می گردد.

 

چگونه می توان cloaking را تشخیص داد؟

فهمیدن پنهان کاری همیشه آسان نیست. افرادی که از ساعت استفاده می کنند سعی می کنند بررسی نسخه ربات را دشوار کنند. آنها این کار را با قرار دادن “noarchive” در متا تگ ها انجام می دهند. خزندگان با دیدن این عبارت صفحه را بایگانی نمی کنند. این باعث می شود که پیوند “کش شده” در منوی جستجو ناپدید شود. بنابراین، دیدن اینکه ربات در کدام نسخه در حال خزیدن است دشوار خواهد بود.

با استفاده از User-Agent Switcher در مرورگر فایرفاکس، تکنیک های ناشناس سازی وابسته به عامل کاربر را می توان یافت. با این حال، کلاه سیاه های حرفه ای به شما اجازه نمی دهند مچ دستشان را به بگیرید . آنها محتوای خاص خزنده ها را بر اساس آدرس IP نشان می دهند. یعنی اگر آی پی شما با آی پی مرورگر یکی نباشد. شما نمی توانید صفحه ای را که زمان در آن ثبت شده است پیدا کنید. به خصوص اگر صفحه از کش مرورگر نیز حذف شود.

در چنین مواقعی، کاربران گاهی اوقات می توانند صفحات مخفی را با استفاده از مترجم گوگل مشاهده کنند. چرا؟

زیرا سئوکاران کلاه سیاه معمولاً بین خزنده‌ای که برای خزیدن محتوا می‌آید و خزنده‌ای که برای ترجمه آن می‌آید تفاوتی قائل نمی‌شوند.

خزنده های مترجم گوگل از همان محدوده آدرس های IP گوگل استفاده می کنند. هنگامی که کلوکینگ کارها تحویل IP را انجام می دهند، معمولاً نسخه Googlebot را به ابزار ترجمه منتقل می کنند.

 

درباره نویسنده :
پشتیبانی وب سایت

برچسب ها

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

  1. s.m.m گفت:

    سلام
    کاش کار منوهاشو هم میذاشتین.
    به هرحال زحمتتون قابل تقدیره
    تشکر

*    

*