0913 388 688 1

سئویار | سئو سایت اصفهان و آنالیز سئو سایت
سئویار سئو سایت اصفهان ارائه دهنده خدمات سئو سایت, آنالیز سئو سایت, سئو گوگل, سئو فروشگاه اینترنتی,سئو سایت فروشگاهی

صفحه نخست » آموزش » آپدیت الگوریتم های گوگل ۲۰۲۱

آپدیت الگوریتم های گوگل ۲۰۲۱

تاریخ:31st اکتبر 2021
پشتیبانی وب سایت
0
220

در این مقاله می خواهیم به بررسی برخی از آپدیت الگوریتم های گوگل تا به این جای سال ۲۰۲۱ بپردازیم.اکنون در ماه اکتبر قرار داریم. تا به این جای سال ۸ آپدیت بزرگ در گوگل و الگوریتم های آن ارائه شده است. اصلا نگران نباشید. در این مقاله قصد داریم تا یک به یک این بروز رسانی ها را بررسی کنیم.این بروز رسانی ها عبارتند الز

 • الگوریتم google passage ranking
 • اضافه شدن دکمه درباره این نتیجه جستجو
 • بروز رسانی در بخش نشان دادن محصولات در گوگل
 • الگوریتم MUM
 • جلوگیری از اسپم کردن لینک در سایت های متعدد
 • آپدیت الگوریتم تجربه کاربری
 • آپدیت عنوان های جستجو

الگوریتم google passage ranking

 

این الگوریتم که به تازگی اضافه شده به این شکل کار خود را انجام می دهد.

“گوگل به وسیله هوش مصنوعی اکنون می تواند علاوه بر صفحات سایت می تواند پاراگراف ها و یا حتی جملات را نیز بخواند.” این آپدیت از فوریه سال ۲۰۲۱ عرضه شد.الگوریتم passage ranking میتواند در جهت رشد سایت شما و رسیدن به صفحات اول گوگل کمک وسیعی به شما بکند.

هدف گوگل در ارائه این الگوریتم میزان رضایت بیشتر کاربران بوده است.زیرا شما به جای این که به یک صفحه هدایت شوید، جواب سوالتان را در همان صفحه اول جستجو دریافت کنید. این الگوریتم مثل یک شمشیر دو لبه عمل می کند. هم می تواند برای ساتیت شما خوب و هم بد باشد. به گونه ای که اگر کاربر  جواب خود را در صفحه جستجو بگیرد و از محتوای شما لذت ببرد،کلیک میکند و بقیه آن را نیز می خواند.اما اگر صرفا جواب سوال او را بدهید حتی وارد سایت شما نیز نخواهد شد.

 

 

آپدیت الگوریتم های گوگل 2021 google-passage

 

 

البته این نکته لازم به ذکر است که این الگوریتم مختص به چند کشور خاص  می باشد و هنوز در ایران و با زبان فارسی ارائه نشده است.

اضافه شدن بخش درباره این نتیجه جستجو:

با اضافه شدن این قابلیت به گوگل کاربران خیلی آزادانه تر می توانند نتایج جستجوی خود را بررسی کنند. و بر طبق داده هایی که این الگوریتم به کاربران می دهد، میتوانند موضوع خود را پیدا کنند. قبل تر با توجه به توضیحات متا وارد نتایج جستجو میشدیم.اما اکنون می توانیم علاوه بر توضیحات متا از این امکان بی نظیر  گوگل هم استفاده کنیم.

 

آپدیت الگوریتم های گوگل 2021 about this result

 

این بخش از نتایج جستجو چه چیزی را نشان می دهد؟

فاکتور های مختلفی را نشان می دهند که عبارتند از:

 • برای اولین بار چه زمانی این لینک یا محتوا در گوگل ایندکس شد.
 • آیا این سایت از ssl های امنیتی استفاده می کند یا خیر؟
 • چه کلمه هایی باعث شدند تا این نتیجه به شما نشان داده شود؟
 • از سایت های دیگری لینک دریافت کرده یا خیر؟
 • زبان دیگری از سایت وجود دارد یا خیر؟درصورت وجود آن را به شما نشان می دهد.
 • آیا در منطقه ( کشور ) محل زندگی من این نتیجه کاربردی می باشد؟
 • اگر ویکی پدیا ی شما ثبت شده باشد در این بخش توضیحات خلاصه ای از آن را نشان می دهد.

این قابلیت در همه زبان ها اضافه شده است.

 

آپدیت الگوریتم mobile-first

از سال ۲۰۱۰ که سایت های واکنشگرا و ریسپانسیو به بازار آمد و کاربران از آن ها استقبال بسیار زیادی کردند و رفته رفته سایت های ریسپانسیو برتری خودشان را نشان دادند. ۵ سال اکثر سایت ها به سایت های واکنشگرا تبدیل شده بوند و اسکرول افقی حذف گردیده بود.گوگل نیز الگوریتم موبایل فرست را در سال ۲۰۱۵ ارائه کرد. در این الگوریتم گفته می شود که سایتا هایی که ریسپانسیو و واکنشگرا هستند، در نتایج نسبت به سایت های دیگر دارای رتبه ی بهتری باشند. در ماه جوئن سال ۲۰۲۱ ریسپانسیو وب دیزاین برای همه سایت های جدید و قدیمی اجباری شد.

 

ایجاد یک الگوریتم برای بررسی محصولات (product review)

 

در آپریل سال ۲۰۲۱ یک بروز رسانی در رابطه با  محصولات یک آپدیت ارائه کرد.این یک بروز رسانی بدون نام بود که شما را مجبور می کرد تا کار های زیر را انجام دهید:

 • مشخصات محصول خود را به صورت تخصصی و کامل بنویسید.
 • یک بررسی کامل و تخصصی از محصول خود بنویسید.
 • محتوای بررسی محصول شما باید منحصر به فرد باشد.

در این بروز رسانی محصولاتی که دارای بررسی های تخصصی باشند را برای کاربران در صفحات اول نمایش می دهد.

آپدیت الگوریتم MUM 2021

الگوریتم MUM که طبق معماری ترنسفورمر می باشد در سال ۲۰۲۱ و در ماه مِی بروز رسانی شد.قبل از آن که به شما بگوییم که این الگوریتم چه تغییراتی کرده ابتدا باید در مورد الگوریتم ترنسفورم برای شما توضیحاتی را ارائه کنیم.

معماری ترنسفورم:

یک نوع معماری منبع باز می باشد که الگوریتم های معروفی همچون برت در بستر آن طراحی شده اند. در مورد این معماری در مقالات بعدی برای شما به صورت کامل و شفاف توضیحاتی را ارائه می دهیم

الگوریتم MUM چیست؟

الگوریتم MUM مشابه الگوریتم BERT می باشد ولی در حدود ۱۰۰۰ برابر قوی تر از آن.همان طور که در بالا برای شما توضیح دادیم الگوریتم مام بر بستر معماری متن باز ترنسفورم ارائه شد.در مورد این الگوریتم برای شما مطالبی را خواهیم نوشت.هدف از نوشتن این مقالات این است که با الگوریتم MUM بیشتر آشنا شوید. این الگوریتم باعث می شود تا شما با استفاده از تصاویر نتایج جستجوی بهتری را دریافت کنید.

 

آپدیت الگوریتم های گوگل 2021 google mum

 

آپدیت لینک اسپم

در این بروز رسانی که شرکت گوگل در ماه juneانجام داد.اعلام کرده بود که در دو بخش انجام می شوند. اما اصلا جای نگرانی نیست زیرا در یک روز انجام میگردد.  گوگل اطلاعات زیادی در مورد این بروز رسانی منتشر نکرده است.اما شما باید در نظر داشته باشید که سایت خود را عاری از هر نوع لینک اسپم نگه داری کنید.

آپدیت عنوان مقالات:

در دهه گذشته گوگل تگ هایی تحت عنوان title را برای ایندکس کردن مقالات سایت شما می خواند. اما الآن به این شکل نیست.الان تگ h1 مقاله را می خواند.در روش قبلی شما می توانستید کلمه کلیدی هایی که با آن می خواستید در صفحه اول باشید،در کنار عناون مقالات خود اضافه کنید. سایت شما سئوی راحت تری داشت و با سرعت بالاتری به صفحات اول گوگل نزدیک میشد. اما در روش جدید  بیشتر عنوان و محتوای شماست که شما را به سمت صفحات اول هدایت می کند. پس در انتخاب عنوان دقت و تکنیک لازم را به خرج دهید تا به صفحات اول گوگل برسید.

سخن پایانی:

در این مقاله به بررسی آپدیت الگوریتم های گوگل در سال جدید پرداختیم. امیدوارم که این مقاله به شما در جهت پیشرفت سایتتان کمک کند.شما می توانید آنالیز خطایابی و رفع خطای سایت خودتان را به ما بسپارید.جهت آگاهی از آخرین اخبار و تخفیفات سایت ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

درباره نویسنده :
پشتیبانی وب سایت

مطالب مرتبط

موتور جستجوی گوگل چطور کار میکند ؟

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که گوگل چطور کار میکند؟ موتور جستجوی گوگل ابزاری‌است که مردم میلیاردها بار در روز از آن برای‌یافتن اطلاعات استفاده می کنند. کاربران Google یک عبارت جستجو را وارد می‌ کنند، Google سپس تمام صفحات وب بالقوه مطابق با فهرست خود را بررسی می‌کند .سپس موارد […]

الگوریتم پاندا چیست؟(ازصفرتا ۱۰۰)

همانطور که می دانید گوگل یکی از محبوب ترین موتور جستجوهای جهان است. گوگل که در چندسال اخیر در رقابت با بقیه جستجوگر ها به پیروزی رسیده است. دلیل این پیروزی چیست؟ یکی از دلایلی که می تواند موثر شده باشد وجود الگوریتم های مختلفی است که گوگل برای جلب رضایت مخاطبان خود خلق کرده […]

الگوریتم مدیک (medic) چیست؟

آشنایی با الگوریتم مدیک (medic) و تاثیر آن بر سئو

آیا الگوریتم مدیک بر روی سئو تاثیر می گذارد؟ Google به طور مداوم الگوریتم های خود را به روز می کند و در حال تکامل است تا نتایج جستجوی دقیق تر و با کیفیت تر را برای کاربرانی که به دنبال حل مشکل یا چالش هستند ارائه دهد. یکی از بروزرسانی های گوگل به صورت […]

الگوریتم page layout

الگوریتم page layout

الگوریتم page layout موتور جستجوگر گوگل دارای الگوریتم هایی است که امروز تیم سئو سایت اصفهان قصد دارند در مورد یکی از این الگوریتم ها به نام الگوریتم page Layout صحبت کنیم. گوگل دارای الگوریتم های دیگری نیز مانند پنگوئن و پاندا نیز هست. اگردر مورد الگوریتم پنگوئن والگوریتم پاندا اطلاعات چندانی ندارید می توانید […]

ارسال دیدگاه

*    

*