0913 388 688 1

سئو سایت اصفهان سئو فروشگاه آنالیز seo
سئویار سئو سایت اصفهان ارائه دهنده خدمات سئو سایت, آنالیز سئو سایت, سئو گوگل, سئو فروشگاه اینترنتی,سئو سایت فروشگاهی

صفحه نخست » آموزش » گوگل چطور کار می کند؟

گوگل چطور کار می کند؟

تاریخ:25th دسامبر 2021
خانم میرزازاده
0
35

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که گوگل چطور کار می کند؟ موتور جستجوی گوگل ابزاری‌است که مردم میلیاردها بار در روز از آن برای‌یافتن اطلاعات استفاده می کنند. کاربران Google یک عبارت جستجو را وارد می‌ کنند، Google سپس تمام صفحات وب بالقوه مطابق با فهرست خود را بررسی می‌کند .سپس موارد منطبق را به کاربر به ترتیب نزولی ارائه می‌کند، که با صفحه وب مرتبط ‌شروع می‌شود . همه این اعمال در کمتر از یک ثانیه انجام می شود.

نحوه عملکرد موتور گوگل را می توان به دو فرآیند تقسیم کرد:

  • خزیدن و نمایه سازی
  • نتایج خدمت

 

خزیدن

رایانه های شرکت گوگل از googlebots برای بازدید از صفحات وب استفاده می کنند.این بازدید ممکن است در روز چندین مرتبه تکرار شود. اما گاهی ممکن است چند وقت یک بار از آن بازدید کنند. ربات های گوگل به آن می گویند که کدام صفحات به روز شده اند و یا کدام صفحات دیگر کار نمی کنند. همچنین این ربات ها صفحات جدید را شناسایی می کنند.

مدیران وب ‌سایت ‌ها می ‌توانند Googlebots را با استفاده از برنامه‌های robots.txt یا با قرار دادن محتوا در پشت لاگین کاربر مسدودکنند تا محتوا در دسترس عموم نباشد.

سئو چگونه کار می کند؟

از خزیدن شروع می شود. وب مسترها همچنین می توانند به Googlebots کمک کنند تا صفحات وب را که برای سئو مهم هستند، مشاهده کنند و آن ها را درک کنند. با انجام تعدادی کار برای تشویق بیشتر به خزیدن مکرر، Googlebots را قادر می سازند تا مهم ترین محتوا را بشناسد و آن را به درستی ایندکس کنند. از جمله این تکنیک ها عبارتند از:

 

  • ارسال نقشه سایت به گوگل
  • ایجاد ناوبری سایت ساده و با برچسب واضح
  • ایجاد URL های سایت تا حد امکان ساده و شهودی
  • استفاده از txt برای کمک به خزنده ها برای رد شدن از محتوای غیر ضروری
  • استفاده از تکنیک های مختلف برای کمک به خزنده ها برای جداسازی صفحات وب اصلی از صفحات تکراری با اهمیت کمتر
  • اطمینان حاصل کنید که صفحات وب از بهترین شیوه های گوگل پیروی می کنند و از “ترفندها” برای دستکاری SEO اجتناب می کنند.

از نظر سئو شما می خواهید که ربات های گوگل به تمام صفحات و محتواهای با ارزش شما دسترسی داشته باشد. و از همین طریق آن ها را به جست وو جو گران نشان دهد. در حالی که تکنیک های زیادی برای این کار وجود دارد ، به خاطر داشته باشید که ممکن است این صفحات ر مرحله ی خزیدن گم شوند!

پس بهتر است به جای این که بپرسیم الگوریتم های گوگل چطور کار می کند ، بپرسیم که موتور جست و جوی گوگل چگونه کار می کند؟

گوگل چگونه کار می کند؟

 

نتایج خدمات

برای گوگل زمانی که کاربر موضوع مورد نظر را سرچ می کند، آغاز حرکت است. اگر کاربر نتایج را دوست داشته باشد به استفاده از گوگل ادامه می دهد. در غیر این صورت ترجیح می دهد که از موتورهای دیگری استفاده کند تا به آنچه که می خواهد برسد.بنابراین برای گوگل، این سوال که گوگل چگونه کار می‌کند، یک پاسخ ساده‌دارد: دادن مرتبط ترین نتایج جستجو به کاربران.

اگرچه هدف ساده است، اما رسیدن به آن بسیار پیچیده است  و کیفیت و پیچیدگی الگوریتم جستجوی گوگل چیزی است که گوگل را به موتور جستجوی غالب تبدیل می کند.

الگوریتم های گوگل چگونه کار می کنند؟

الگوریتم گوگل تشکیل شده از فرمول پیچیده ای با بیش از ۲۰۰ عامل است که گوگل برای ارزیابی ارتباط و ارزش کلی آن ها با یک عبارت جستجوی خاص، روی صفحات وب اعمال می کند. این عوامل عبارتند از سازگاری صفحه وب برای موبایل، کیفیت محتوای آن و تعداد لینک های با کیفیتی که به صفحه وب داده‌می‌شوند.

 

به دلایل خوبی، گوگل تمام جزئیات الگوریتم جستجوی خود را با عموم به اشتراک نمی گذارد. اگر گوگل این کار را انجام می‌ داد، کسب ‌وکارها تمام وقت خود را صرف یافتن راه‌هایی برای «فریب دادن» سیستم و رساندن صفحات وب خود به بالاترین رتبه ‌بندی می‌ کنند، نه اینکه بفهمند چگونه محتوای بهتری به کاربران ارائه کنند.

 

سئوی گوگل چگونه کار می کند؟

مدام تغییر می کند!

این مهارت از ابتدای جستجو وجود داشته است و گاهی اوقات توسط متخصصان سئو بیش از حد مشتاق یا بی ‌وجدان انجام می‌شود! این یکی از دلایلی است که گوگل به طور مداوم الگوریتم جستجوی خود را به روز و اصلاح می کند. اگر یکی از جنبه های الگوریتم مورد سوء استفاده قرار گیرد، گوگل آن را از بین می برد. به عنوان مثال، کلمات کلیدی متا ، کلمات کلیدی نوشته‌شده “پشت صحنه” در صفحات وب که به Googlebots (اما نه کاربران انسانی) کلمات کلیدی مهم در یک صفحه را می گویند. سال‌ها پیش، سئوکاران شروع به جمع ‌کردن هر کلمه کلیدی در هر صفحه وب هدف کردند، و آن کلمات کلیدی متا را عملاً بی ‌فایده جلوه دادند. امروزه، ربات‌های گوگل فیلد کلیدواژه متا را به طور کامل نادیده می ‌گیرند.

 

دلیل دیگری که گوگل الگوریتم خود را به روز می کند، منعکس کردن تغییرات در فناوری یا عادات کاربر است. یک مثال خوب از این موضوع، تاکید روزافزون این الگوریتم بر طراحی صفحه وب سازگار با موبایل است. امروزه، کاربران بیشتری از دستگاه های تلفن همراه به وب دسترسی دارند تا از رایانه های رومیزی. واضح است که گوگل نمی‌خواهد به این کاربران تلفن همراه صفحات وب را که برای رایانه‌های رومیزی طراحی شده‌اند، ارائه دهد چرا که برخورد با چنین صفحاتی برای کاربران تلفن همراه سخت او بسیار خسته ‌کننده است. با گذشت زمان، گوگل سازگاری با موبایل را به بخش بزرگ ‌تری از الگوریتم خود تبدیل کرده است، تا جایی که امروزه، حتی اگر کاربر از روی دسکتاپ جستجو می‌کند، سازگاری با موبایل بر رتبه ‌بندی نتایج جستجو تأثیر می‌ گذارد.

گوگل چگونه کار می کند؟

 

سخن آخر

در این مطلب تا حدودی متوجه شدیم که گوگل چگونه کار می کند و چگونه می تواند نتایج مرتبط را به ما نشان دهد. برای خواندن مطالب بیشتر در این مورد به بخش آموزش سایت سئویار مراجعه نمایید. همچنین می توانید برای دنبال کردن اخبار و مطالب جدید صفحه ی ما را در اینستاگرام دنبال نمایید.

درباره نویسنده :
خانم میرزازاده

برچسب ها

مطالب مرتبط

الگوریتم مدیک (medic) چیست؟

الگوریتم مدیک (medic) چیست؟

Google  به طور مداوم الگوریتم های خود را به روز می کند و در حال تکامل است تا نتایج جستجوی دقیق تر و با کیفیت تر را برای کاربرانی که به دنبال حل مشکل یا چالش هستند ارائه دهد.یکی از بروزرسانی های گوگل به صورت آنلاین الگوریتم مدیک نام گذاری شد. از زمانی که این […]

آپدیت الگوریتم های گوگل 2021

آپدیت الگوریتم های گوگل ۲۰۲۱

در این مقاله می خواهیم به بررسی برخی از آپدیت الگوریتم های گوگل تا به این جای سال ۲۰۲۱ بپردازیم.اکنون در ماه اکتبر قرار داریم. تا به این جای سال ۸ آپدیت بزرگ در گوگل و الگوریتم های آن ارائه شده است. اصلا نگران نباشید. در این مقاله قصد داریم تا یک به یک این […]

آپدیت الگوریتم های گوگل در سال 2016

آپدیت الگوریتم های گوگل در سال ۲۰۱۶

در سال ۲۰۱۶ یک سری آپدیت موتور جست و جو توسط گوگل منتشر شد. این آپدیت ها یک تحول در نتایج جست و جوی گوگل ایجاد نمود. در ادامه به بررسی آپدیت الگوریتم های گوگل می پردازیم و از اول سال ۲۰۱۶ به آخر می رویم.. آپدیت بدون نام: در ۸ ژانویه ۲۰۱۶ بعد از […]

الگوریتم page layout

الگوریتم page layout

الگوریتم page layout موتور جستجوگر گوگل دارای الگوریتم هایی است که امروز تیم سئو سایت اصفهان قصد دارند در مورد یکی از این الگوریتم ها به نام الگوریتم page Layout صحبت کنیم. گوگل دارای الگوریتم های دیگری نیز مانند پنگوئن و پاندا نیز هست. اگردر مورد الگوریتم پنگوئن والگوریتم پاندا اطلاعات چندانی ندارید می توانید […]

ارسال دیدگاه

*    

*