0913 388 688 1

سئویار | سئو سایت اصفهان و آنالیز سئو سایت
سئویار سئو سایت اصفهان ارائه دهنده خدمات سئو سایت, آنالیز سئو سایت, سئو گوگل, سئو فروشگاه اینترنتی,سئو سایت فروشگاهی

صفحه نخست » آموزش » صفر تا ۱۰۰ تحقیق کلمات کلیدی + ۱۴ ابزار کیورد ریسرچ رایگان و پولی

صفر تا ۱۰۰ تحقیق کلمات کلیدی + ۱۴ ابزار کیورد ریسرچ رایگان و پولی

تاریخ:3rd آوریل 2016
پشتیبانی وب سایت
0
1237

هر فردی در نهایت کسب و کارش را گسترش خواهد داد و تحقیق کلمات کلیدی مناسب کسب و کارش انجام خواهد داد و شما سرانجام نیاز به پیدا کردن کلماتی خواهید داشت که برای کسب و کار شما جواب دهد اما مهمترین بخش در باره یک کلمه کلیدی این است که دید خودتان را درباره کسب و کارتان کاملا فراموش کنید و خودتان را به جای مشتریان بالقوه تان قرار دهید.

 

این پروسه بصورت روتین با طوفان های ذهنی (brain storming ) و پاسخگویی به چند سوال اساسی آغاز می شود. این مرحله برای ایجاد چشم انداز طبقه بندی شده بسیار مهم است ، چرا که باعث می شود اجزای گوناگون کسب و کارتان را بررسی کنید .با پاسخگویی به این سوال آغاز کنید : چه خدماتی را به مشتریان ارائه می دهید؟

 

تا حدی که می توانید جامع به موضوع نگاه کنید و لیستی از تمامی عباراتی ممکن را که می توانید به عنوان کلمه کلیدی در نظر بگیرید، ایجاد نمایید اما اطمینان حاصل کنید که شما این فرایند را از نگاه مشتری انجام می دهید.

 

زمانی که شما یک لیست از کلمات کلیدی مستعد (evaluate search volume) را ایجاد کردید مورد بعدی که به آن نیاز خواهید داشت، این است که به کمک ابزارهای بررسی میزان کاربردی کلمات کلیدی تان بررسی کنید چه حجمی از تقاضا برای این عبارت ها و جود دارد یا چه تعداد بار در روز جستجو می شوند یکی از رایج ترین ابزارها ، ابزارهای کلمات کلیدی گوگل هستند (adwords.google.com ).

 

در خلال انجام این بررسی کلمات کلیدی کاربردی را به دست خواهید آورد که بارها و بارها در روز جستجو می شوند اما هنوز راه درازی باقی مانده است. کلماتی که در دراز مدت و با تحقیق حاصل می شوند کمک فوق العاده ای به سئو شما می کنند و به ما اجازه می دهند تا به دنبال حجم زایدی از کلمات کلیدی با رقابت کمتر برویم که تا حد زیادی به کسب و کار ما مربوط شوند.

 

برای مثال اگر فروشنده قاب های آیفون باشید و کلمه “قاب آیفون” را انتخاب کنید این گزینه به شدت رقابتی است و تعداد دفعات زیادی در روز جستجو می شود و احتمالا به دست آوردن رنک بالا برای آن سخت است . اما می توانید به لیست کلمات کلیدی دراز مدت نگاهی بیاندازید و کلمه “قاب طلایی آیفون ” را انتخاب کنید که به کسب و کار شما نزدیک و رقابت کمتری خواهد داشت .

 

اما بخش مهم قضیه تحقیق کلمات کلیدی اینجاست که شما ممکن است بتوانید هزاران ترکیب مشابه برای سرمایه گزاری دراز مدت بدست آورید که همگی آن ها ترافیک بیشتری را ایجاد کنند . در نهایت شما باید سروسامانی به لیست کلمات کلیدی(categorize by keywords) تان بدهید تا مفهوم و دسته بندی شده باشند.

 

هیچ روش کاملا درست یا غلطی برای انجام این کار وجود ندارد تنها باید به دنبال راهی باشید که برای شما جواب دهد تا این گروه کلمات را انطور که میخواهید سروسامان دهید . هر فردی به شکلی متفاوت جستجو خواهد کرد و هر چقدر بیشتر جستجو کنید اطلاعات بیشتری بدست خواهید آورد.

 

رسیدن به رتبه ۱ گوگل و قرار گرفتن نام برند در صفحه اول گوگل این روزها دغدغه کسب و کار ها و وب مسترهاست. چرا که طبق آمار معمولا کاربران روی لینک های اولی که گوگل پیشنهاد میدهد میروند. ساده ترین راه و به صرفه ترین راه برای رسیدن به این هدف یعنی رسیدن به جایگاه بالاتر از نظر گوگل تولید محتواست.

 

لذا باید این نکته را مد نظر قرار دهند که محتوایی که تولید میکنند تا چه اندازه برای کاربران اهمیت دارد و کاربران آن موضوع را جستجو میکنند. به این منظور لازم است آنها رفتار کاربران را زیر نظر داشته باشند از این جهت که کاربران چه واژه هایی را جستجو میکنند تا آنها بتوانند در محتواهایی که در سایت قرار میدهند از آن واژه ها استفاده کنند.

ولی چطور این کار انجام میشود؟ اهمیت این موضوع تا چه اندازه است؟ تحقیق کلمات کلیدی به چه معناست؟ اگر میخواهید محتوای شما جزء اولین نتایجی باشد که موتورهای جستجو به مخاطب پیشنهاد میدهد با ما تا پایان مقاله همراه باشید.

 

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

 • کلمه کلیدی چیست؟
 • تحقیق کلمه کلیدی چیست؟
 • چرا تحقیق کلمه کلیدی مهم است؟
 • با چه ابزار هایی میتوانیم تحقیق کلمات کلیدی را انجام دهیم؟
 • درک خواص کلمات کلیدی 
 • چطور کلمات کلیدی مناسب پیدا کنیم؟

کلمه کلیدی چیست؟

هر آنچه کاربر برای یافتن آنچه مد نظر دارد در نوار جستجو مرورگر وارد میکند کلید واژه یا کلمه کلیدی است. اگر از کلمات کلیدی به درستی و در جای درست استفاده شود. احتمال اینکه کاربر پس از جستجو به مطلب شما برسد بیشتر میشود.

 

تحقیق کلمه کلیدی چیست؟

برای اینکه بتوانید کلمه کلیدی مناسبی انتخاب کنید باید بدانید کاربران چه چیزی را جستجو میکنند. در واقع تحقیق کلمات کلیدی یعنی آنالیز رفتار کاربران و پیدا کردن کلمات کلیدی ارزشمند که بیشترین بازدید را داشته باشند.

 

چرا تحقیق کلمات کلیدی تا این اندازه اهمیت دارد؟

اگر مطلبی تولید کنید که هیچ کس دنبال آن مطلب نیست مطلب شما ارزشی برای سایتتان ایجاد نخواهد کرد. پس باید بدانیم مخاطبان چه چیزی را بیشتر جستجو میکنند تا بتوانیم مطلبی تولید کنیم تا نیاز مخاطب را برآورده کند.

 

تحقیق کلمات کلیدی به شما کمک میکند بتوانید پاسخ سئوالات زیر را دریابید:

 • گرفتن رتبه در این کلمه کلیدی تا چه میزان دشوار است؟
 • بدست آوردن رتبه در این کلید واژه تا چه میزان ترافیک برای من خواهد داشت؟
 • برای بدست آوردن رتبه در این کلید واژه چه نوع محتوایی باید تولید کنم؟
 • مخاطبانی که در مورد این کلید واژه جستجو میکنند تا چه میزان میتوانند به مشتری برای محصولات ما تبدیل شوند؟

یافتن پاسخ این سئوالات به شما کمک خواهد کرد تا بدرستی بتوانید با رقبا رقابت کنید.

 

چه عواملی در تحقیق کلمات کلیدی مناسب موثر است؟

در صورتی که کلمات کلیدی به درستی انتخاب نشده باشند ترافیکی برای سایت شما به همراه نخواهند داشت. سایت های زیادی وجود دارند که هنوز هیچ ترافیکی دریافت نکرده اند.برای انتخاب کلمات کلیدی مناسب موارد زیر را باید مد نظر قرار دهید:

 

 1. میزان مرتبط بودن کلمه کلیدی

تا کنون به سایت هایی برخورد کرده اید که با جستجوی کلمه کلیدی مشخص رتبه بالایی دارند ولی وقتی وارد سایت میشوید محتوای سایت هیچ ربطی به مطلبی که شما دنبال آن بودید ندارد. در این صورت کاربر سریع از آن صفحه خرج میشود که این خود یک امتیاز منفی برای گوگل محسوب میشود.

 

 1. میزان جستجو کلمه کلیدی به چه میزان است؟

هر چه میزان جستجوی کاربران در یک کلمه کلیدی بیشتر باشد امکان موفق شدن شما نیز بیشتر میشود. یعنی مطلبی تولید میکنید که کاربران زیادی دنبال آن موضوع هستند.

 

 1. میزان سختی کلمه کلیدی

میزان سختی کلمه کلیدی به این معناست که چه میزان رقبا بر روی این کلمه کلیدی تلاش میکنند. یعنی برای رسیدن به رتبه در این کلمه کلیدی باید چه میزان تلاش کنیم. این فاکتور نشان میدهد کار کردن بر روی این کلید واژه تا چه میزان سخت یا آسان است.

 

 1. ترند

گاهی بعضی کلمات کلیدی در زمان های خاصی یا مناسبت های خاصی بیشتر جستجو میشوند برای مثال روزهای پایانی سال کلمات نوروز بیشتر سرچ میشود ابزاری که به شما در این امر کمک میکند ابراز رایگان گوگل ترند Google Trends است که اطلاعات ارزشمندی در اختیار شما قرار میدهد.

 

 1. نرخ کلیک

این فاکتور نشان میدهد که اخیرا این کلید واژه چقدر کلیک از مخاطبان دریافت کرده است.

 

چطور کلمات کلیدی مناسب پیدا کنیم؟

در بخش این آموزش به نکات مهم معماری و طرح بندی سایت در بهینه سازی وب سایت اشاره کردیم و اما در بخش دوم آموزش سئو به بررسی اهمیت انتخاب و جستجوی کلمات کلیدی و نکات مربوط به آن می پردازیم. با ما تا انتهای آموزش همراه باشید.

 

جستجوی کلمات کلیدی keyword research

۱-انتخاب هوشمندانه کلمات کلیدی 

جستجو و انتخاب کلمات کلیدی یکی از بخش های مهم سئو می باشد. قبل از انجام هرکاری مطابق با هدفتان و با صبر و دقت کلمات کلیدی خود را انتخاب کنید. می توانید از ابزارهایی مانند Google Keyword Planner برای ارزیابی کلماتی که توسط کاربران جستجو می شوند استفاده کنید و کلمات کلیدی که می خواهید برای آنها رتبه کسب کنید را انتخاب نمایید.

 

 ۲-انتخاب یک کلمه کلیدی اصلی برای هر صفحه از سایت

هر صفحه از سایت باید برای یک کلمه هدف گذاری شده باشد. از جایگزینی و تکرار کلمات کلیدی بپرهیزید. برای مثال از کلمات کلیدی مشابه در صفحات متعدد وب سایت استفاده نکنید.

 

 ۳-هدف کاربر را در نظر بگیرید

کلمات کلیدی که انتخاب می کنید ارزش بالایی داشته باشد. در واقع باید هدفی که کاربر پشت جستجوی خود دارد را دربرداشته باشد. این به این معناست که آیا کاربری که این کلمه را جستجو می کند به محصولات و خدمات شما علاقه مند می شود یا خیر ؟ آیا کلمه ای که کاربر با جستجوی آن به خدمات شما رسیده با موضوع خدمات شما مرتبط است یا خیر؟

 

 ۴-بررسی رقابت عنوان 

برای بررسی تعداد صفحات وبی که کلمه کلیدی مورد نظر شما در عنوان آنها استفاده شده است از دستور زیر استفاده کنید. دراین صورت تا حدودی میزان رقابت بر کلمه کلیدی هدفتان را بدست می آورید.
 

رقابت عنوان ها در صفحات وب
 

۵-باید رتبه آور بودن کلمه را نیز در نظر بگیرید

بررسی کنید که نتایج جستجوی مربوط به آن به چه صورت نمایش داده می شود. تا چه حد رقابت سنگین است؟ تعداد لینک ورودی به سایتهای رقبا چقدر است؟ آیا نتایج جستجو شامل تبلیغات و اخبار و … هم می باشد؟

 

۶-سرقت کلمات کلیدی رقبای خود

کلمات کلیدی که برای رقبایتان ترافیک فراهم کردند را کشف کنید و از آنها برای پیدا کردن کلمات کلیدی هدفتان استفاده کنید.

 

۷- پیگیری رتبه بندی سایت

بر روند پیشرفت رتبه بندی سایت خود در کلمات کلیدی موردنظرتان نظارت داشته باشید.

 

۸- نظارت بر نرخ کلیک سایت (click-through rate) 

اگر وب سایت خود را بر روی کلمه کلیدی خاصی هدف گزاری کرده باشید می توانید با استفاده از گزارشات ابزار Google Analytics در گوگل وبمستر ، نرخ کلیکی که از کلمات کلیدی در جستجوهای مختلف و مرتبط توسط کاربران بدست آوردید را بررسی کنید. در واقع این آمار نشان می دهد که تا چه حد کاربران با کلمه کلیدی که مورد نظر شما بوده است به سایت شما وارد شده اند. این گزارش در انتخاب بهتر و مناسب تر کلمات کلیدی به شما کمک خواهد کرد.

 

نرخ کلیک click-through rate
 

بیایید تعیین کنیم که کدام کلمات کلیدی استراتژیک را در محتوای وب سایت خود هدف قرار دهیم و چگونه آن محتوا را برای رضایت کاربران و موتورهای جستجو ایجاد کنیم.

قدرت تحقیق کلمات کلیدی در درک بهتر بازار هدف و نحوه جستجوی آنها برای محتوا، خدمات یا محصولات شما نهفته است. تحقیق کلمات کلیدی داده های جستجوی خاصی را در اختیار شما قرار می دهد که می تواند به شما در پاسخ به سوالاتی مانند:

 • مردم به دنبال چه هستند؟
 • چند نفر به دنبال آن هستند؟
 • آنها این اطلاعات را در چه قالبی می خواهند؟

 

قبل از تحقیق کلمات کلیدی ، سوالاتی بپرسید

قبل از اینکه بتوانید از طریق بهینه سازی موتورهای جستجو به رشد یک کسب و کار کمک کنید، ابتدا باید بدانید که آنها چه کسانی هستند، مشتریان آنها چه کسانی هستند و اهداف آنها چیست.

 

این جایی است که اغلب گوشه ها بریده می شوند. بسیاری از افراد این مرحله مهم برنامه ریزی را دور می زنند زیرا تحقیق کلمات کلیدی زمان می برد، و چرا زمانی را صرف می کنید که از قبل می دانید برای چه رتبه ای می خواهید؟

 

پاسخ این است که آنچه شما می خواهید برای آن رتبه بندی کنید و آنچه مخاطبان شما واقعاً می خواهند اغلب دو چیز کاملاً متفاوت هستند.

 

تمرکز بر روی مخاطبان و سپس استفاده از داده‌های کلیدواژه برای تقویت این بینش، کمپین‌های بسیار موفق‌تری را نسبت به تمرکز بر کلمات کلیدی دلخواه ایجاد می‌کند.

تحقیق کلمات کلیدی - سئویار

در اینجا یک مثال است.

مثلاً شخصی بستنی فروشی در اصفهان دارد و در مورد SEO شنیده است و می خواهد به بهبود نحوه و تعداد دفعات نمایش آنها در نتایج جستجوی ارگانیک کمک کند. برای کمک به آنها، ابتدا باید کمی بیشتر در مورد مشتریان آنها بدانید.

 

برای انجام تحقیق کلمات کلیدی  ، ممکن است سوالاتی مانند:

  • مردم به دنبال چه نوع بستنی، دسر، تنقلات و … هستند؟
  • چه کسی این عبارات را جستجو می کند؟
  • چه زمانی مردم به دنبال بستنی، تنقلات، دسر و غیره هستند
  • آیا روندهای فصلی در طول سال وجود دارد؟
  • مردم چگونه به دنبال بستنی هستند؟
  • از چه کلماتی استفاده می کنند؟
  • چه سوالاتی می پرسند؟
  • آیا جستجوهای بیشتری در دستگاه های تلفن همراه انجام می شود؟
  • چرا مردم به دنبال بستنی هستند
  • آیا افراد به طور خاص به دنبال بستنی بهداشتی هستند یا فقط به دنبال رضایت یک سرد و شیرین هستند؟
  • مشتریان بالقوه کجا هستند – محلی، ملی یا بین المللی

 

و در نهایت – در اینجا راه حل است – چگونه می توانید به ارائه بهترین محتوا در مورد بستنی کمک کنید تا یک جامعه را پرورش دهید و آنچه را که همه آن مردم در جستجوی آن هستند برآورده کنید؟

پرسیدن این سوالات یک مرحله برنامه ریزی مهم است که به تحقیق در مورد کلمات کلیدی شما کمک می کند و به شما در تولید محتوای بهتر کمک می کند.

 

مردم به دنبال چه عباراتی هستند؟

ممکن است راهی برای توصیف کاری که انجام می دهید داشته باشید، اما مخاطبان شما چگونه محصول، خدمات یا اطلاعاتی را که ارائه می دهید جستجو می کنند؟ پاسخ به این سوال اولین گام مهم در فرآیند تحقیق کلمات کلیدی است.

 

کشف کلمات کلیدی

شما احتمالاً چند کلمه کلیدی در ذهن دارید که می خواهید برای آنها رتبه بندی کنید.

اینها مواردی مانند محصولات، خدمات یا موضوعات دیگری هستند که وب سایت شما به آنها اشاره می کند، و کلیدواژه های اصلی برای تحقیق شما هستند، پس از اینجا شروع کنید! برای کشف میانگین حجم جستجوی ماهانه و کلمات کلیدی مشابه، می‌توانید آن کلمات کلیدی را در ابزار تحقیق کلمات کلیدی وارد کنید.

هنگامی که کلمات کلیدی اولیه خود را در یک ابزار تحقیق کلمات کلیدی وارد کردید، شروع به کشف سایر کلمات کلیدی، سوالات رایج و موضوعاتی برای محتوای خود خواهید کرد که ممکن است در غیر این صورت از قلم افتاده باشید.

تحقیق کلمات کلیدی

 

بیایید از یک گل فروشی که در عروسی تخصص دارد استفاده کنیم.

با تایپ «عروسی» و «گل‌فروشی» در یک ابزار تحقیق کلمه کلیدی، ممکن است عبارات مرتبط بسیار مرتبط و جستجو شده را پیدا کنید، مانند:

 • دسته گل عروسی
 • گل عروس
 • گل فروشی عروسی

در فرآیند کشف کلمات کلیدی مرتبط برای محتوای خود، احتمالاً متوجه خواهید شد که حجم جستجوی آن کلمات کلیدی بسیار متفاوت است.

 

در حالی که شما قطعاً می خواهید عباراتی را هدف قرار دهید که مخاطبان شما در جستجوی آنها هستند، در برخی موارد، ممکن است هدف گذاری عباراتی با حجم جستجوی کمتر سودمندتر باشد زیرا آنها رقابتی بسیار کمتری دارند.

 

از آنجایی که کلمات کلیدی با رقابت بالا و کم می توانند برای وب سایت شما مفید باشند، یادگیری بیشتر در مورد حجم جستجو می تواند به شما کمک کند کلمات کلیدی را اولویت بندی کنید و کلمات کلیدی را انتخاب کنید که به وب سایت شما بیشترین مزیت استراتژیک را می دهد.

 

ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی (کیورد ریسرچ)

حال که با اهمیت موضوع و عوامل تاثیر گذار بر آن آشنا شدید ببینیم با چه ابزارهایی میتوانیم این کار را انجام دهیم و استفاده از این ابزارها تا چه میزان میتواند به ما در رسیدن به هدفمان کمک کند. در واقع ابزارهای زیادی وجود دارد که به ما برای تحقیق کلمات کلیدی کمک میکند. در این قسمت قصد داریم با چند ابزار تحقیق کلمات کلیدی آشنا شویم.

 

۱-پیشنهادات گوگل برای انتخاب کلمات کلیدی

اولین و در دسترس ترین روش ، استفاده از پیشنهادات گوگل است. این پیشنهادات منبعی ارزشمند از کلمات کلیدی را در اختیار شما می گذارد. اما چطور این پیشنهادات را دریافت کنیم؟ کافیست کلمه یا عبارت موردنظر خود را در کادر جست و جوی گوگل سرچ نمایید.

 

گوگل بهترین و ارزشمندترین نتایج را به شما نشان می دهد. این نتایج معمولا جزو پرتکرار ترین جست و جوها در بین کاربران گوگل است. پس شما را بیشتر با سلایق مخاطبین آشنا می کند.زمانی که یک عبارت به پیشنهاد اول گوگل تبدیل شود به این معناست که ارزش بالایی دارد.

 

شما میتوانید برای اینکه ببینید کلید واژه ای که انتخاب کردید کلید واژه مناسبی است یا خیر آن  را در گوگل سرچ کند اگر چند لینک اول به کسب و کار شما مرتبط باشد به این معناست که کلید واژه ای که انتخاب کرده اید مناسب است. همچنین هنگامی که در حال تایپ کردن کلید واژه هستید گوگل چند پیشنهاد به شما میدهد این عبارت ها عباراتی هستند که بیشترین جستجو را داشته اند و شما میتوانید از آنها استفاده کنید. از دیگر امکانات گوگل پیشنهاداتی است که انتهای صفحه برای شما نمایش داده میشود.

 

۲- استفاده ازجست و جوهای مرتبط

جست و جوهای مرتبط ، بعد از سرچ در انتهای صفحه اول نتایج نشان داده‌می‌شوند. در این بخش می توانید کلمات و عباراتی که بیشترین ارتباط با موضوع موردنظر شما دارند را ببینید.

 

۳-گوگل کیورد پلنر

یکی از ابزارهای عالی برای تحقیق کلمات کلیدی ابزار گوگل کیورد پلنر است. برای استفاده رایگان از این ابزار لازم است ابتدا در Google ads  یک اکانت بسازید.

شما میتوانید با وارد کردن چند کلمه کلیدی که مد نظر دارید در قسمت Keyword planner ببینید کاربران بیشتر کدام مورد را جستجو میکنند. این مقادیر را روی نمودار و در بازه های زمانی مشخص به شما نمایش میدهد. همچنین این ابزار تعدادی پیشنهاد هم به شما میدهد که در رابطه با موضوع مد نظر شما بیشتر سرچ شده اند.

 

۴-KWfinder

یکی دیگر از ابزار های مفیدی که به شما در تحقیق کلمه کلیدی کمک میکند ابزار KWfinder است. این ابزار نیز مانند ابزار کیورد پلنر میانگین جستجوی کلمه کلیدی در ماه ترند بودن کلمه کلیدی و میزان سختی کلمه کلیدی و پیشنهاد کلمات کلیدی را برای شما دارد.

کار کردن با این ابزار ساده است فقط کافیست وارد اکانت خود شوید و زبان را به فارسی تغییر دهید کلمه کلیدی را وارد کرده و اطلاعات مورد نظر خود از جمله میانگین جستجو میزان سختی کلمه کلیدی کلمات پیشنهادی و.. را مشاهده کنید. البته این ابزار یک ابزار رایگان نیست. و باید با ثبت نام و پرداخت هزینه تهیه اکانت از آن استفاده کنید.

 

۵-گوگل ترندز Google Trends

زمانی که بین دو  یه چند کلمه کلید نمیدانید بهتر است از کدام یک استفاده کنید این ابزار میتواند به شما کمک کند. کار کردن با این ابزار ساده است کافیت کلمات کلیدی مورد نظرتان را وارد کنید تا مقایسه روی آنها انجام شود و اطلاعات مفیدی در اختیارتان قرار گیرد.

 

۶-SemRush

تحقیق کلمات کلیدی

 

این ابزار نیز یکی از ابزارهای قدرتمند برای آنالیز سئو است. توسط این ابزار نیز میتوانید تحقیق کلمات کلیدی انجام دهید. یعنی مثل ابزارهای قبل میزان سختی کلمات کلیدی پیشنهاد کلمه کلید، میزان جستجو و…  اطلاعات مفیدی از این ابزار دریافت کنید.

همچنین توسط این ابزار میتوانید سایت رقیب را وارد کنید و ببینید سایت های رقیب با چه کلمات کلیدی از گوگل رتبه گرفته اند که احتمالا شما هم در صورتی که از ان کلمات استفاده کنید میتواند از گوگل رتبه بگیرید. علاوه بر کلمات کلیدی این ابزار اطلاعات مفیدی در مورد سایت های رقیب به شما میدهد که برای آشنایی بیشتر میتوانید به مقاله ابزارهای آنالیز سئو مراجعه کنید.

 

۷- Google Search Console

این ابزار نیز یکی از ابزارهای قدرتمند برا تحقیق کلمات کلیدی است که در قسمت تجزیه و تحلیل و آمار جزئیات کانملی از کلمات کلیدی که در ۹۰ روز گذشته جستجو شده اند و کلیک خورده اند را در اختیار ما قرار میدهد. در این ابزار میتوانید کلمات کلیدی را بر اساس کشور فیلتر کنید. این قابلیت برای وب سایت هایی که در کشورهای مختلفی فعالیت میکنند میتواند بسایر مفید و کاربردی باشد. همچنین با دیگر فلیترهای مفید آن میتوانید اطلاعات دقیق و مفید دیگری از آن کسب کنبد.

 

۸- KeyWordtool.io

تحقیق کلمات کلیدی

 

این ابزار قدرتمند نیز یک نسخه رایگان دارد که به کمک آن میتوانید با وارد کردن یک کلید واژه کلید .واژه های مرتبط با آن را دریافت کنید. از جمله مزایای این ابزار این است که برای کاربران ایرانی زبان فارسی را نیز پشتیبانی میکند. در قسمت Questions این ابزار میتوانید سئوالاتی که کاربران در مورد آن کلمه کلیدی میپرسند را مشاهده کنید. که این قابلیت میتواند به شما برای تولید محتوا کمک کند.  البته برای استفاده از تمام امکانات این نرم افزار لازم است نسخه پولی آن را دریافت کنید.

 

انتخاب کلمات کلیدی

 

۹- شبکه های اجتماعی

شبکه هایی همچون اینستاگرام ، تلگرام و توئیتر کاربران بالایی دارند. در نتیجه میزان محبوبیت و ارزش کلمات کلیدی را به راحتی می توانید تشخیص دهید.

 

۱۰- آمارگیرها و آنالیزورها

آمارگیرهایی هایی همچون گوگل آنالیتیکس می توانند نقش مهمی در سئوی سایت شما داشته باشند. از امکانات این آنالیزورها می توانیم به نرخ تبدیل بازدیدکنندگان ، کانال های ورودی و تحلیل های رفتاری مشتریان اشاره نماییم.

ممکن است این آنالیزورهای آنلاین تمام اطلاعات را به صورت دقیق در اختیار شما قرار ندهند. اما می توانند آمار کلی از عباراتی که باعث ترافیک بیشتر سایت شما شده است را به شما نشان دهد.

 

انتخاب کلمات کلیدی

 

۱۱- گزارش تبلیغات و بررسی آن ها

گوگل ادز یکی از ابزارهایی است که می تواند اطلاعات دقیق تری نسبت به گوگل آنالیتیکس به شما بدهد. همچنین این امکان را دارد تا کمپین تبلیغات کلیکی در آن راه بیندازید و از طریق آمار نرخ کلیلک و بازخورد لینک ها وضعیت وب سایتتان را چک کنید.

با توجه به نرخ کلیکی که از هر عبارت به دست می آورید می توانید مانور بیشتری بر روی کلمات مهم تر بدهید.

 

۱۲- سایت های پرسش و پاسخ

سایت هایی که در آن کاربران به پرسش و پاسخ می پردازند ، می توانند یک منبع الهام بخش برای انتخاب کلمات کلیدی مناسب برایتان باشند. نکته ی مهمی که در این زمینه وجود دارد میزان بازدید هر صفحه و میزان محبوبیت هر پرسش است که به راحتی به ما نشان داده می شود.

 

۱۳- بررسی ویکی پدیا

می دانیم که بزرگترین دانش نامه آزاد ویکی پدیا است. با این که این سایت کاربرمحور است و افراد خود می توانند به محتویات درون این سایت بیفزایند، اما بررسی دقیق اعضای ارشد ویکی پدیا باعث شده تا صفحات آن استاندارد و جز اولین نتایج گوگل باشند.

دقت به تیترهای انتخاب‌شده ، عنوان ها و توضیحات مقالات می‌تواند ایده های خوبی برای نوشتن به شما بدهد.

 

۱۴- رقبا را زیر ذره بین بگیرید!

سعی کنید دائما رقبای خود را رصد کنید و نتایج جست و جوی کلمات کلیدی مشترکتان را بررسی نمایید.چینش عنوان ها و چگالی کلمات آن را در نظر بگیرید. سعی کنید عبارات کلی تر را بررسی نمایید و جایگاه آن ها را در صفحات گوگل بیابید.

 

سخن آخر

در این مقاله با کلمات کلیدی و اهمیت تحقیق کلمات کلیدی همچنین با چند ابزار مفید برای تحقیق کلمات کلیدی آشنا شدیم. تیم سئویار متشکل از متخصصین با تجربه ی سئو آماده ی انجام هرگونه خدمتی برای افزایش رتبه ی سایت شماست. هدف ما کمک به شما برای افزایش فروش و کسب درآمدتان است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی سئو می توانید به اینستاگرام ما مراجعه فرمایید.

درباره نویسنده :
پشتیبانی وب سایت

مطالب مرتبط

پروژه AMP

AMP در نتایج جستجو ثبت شد

AMP در نتایج جستجو ثبت شد   در تکنولوژی AMP Google نسخه ای کم حجم از HTML ارائه میشود که باعث افزایش سرعت بار گذاری صفحات وب در گوشی های تلفن همراه خواهد شد . در این نسخه از صفحات وب، تنها استفاده از تگ های خاصی از HTML مجاز است و نمی توان از […]

بازاریابی با موتورهای جستجو SEM

بازاریابی با موتورهای جستجو

بازاریابی با موتورهای جستجو   SEM (Search Engine Marketing) به معنای بازاریابی با موتورهای جستجو است که یکی از مهمترین بخش های آن سئو و بهینه سازی سایت می باشد و هر چه یک سایت بهتر بهینه سازی شده باشد جایگاه بهتری در نتایج جستجو کسب خواهد کرد و بازدید کننده های بیشتری جذب خواهد […]

آیا 3xx redirect در رتبه صفحات تاثیر دارد؟

۳xx redirect پیج رنک را کاهش نمی دهد!

استفاده از ۳xx redirect پیج رنک را کاهش نمی دهد!   ۳۰۱ ریدایرکت موثر در سئو!   ۳۰۱ یدایرکت انواع متفاوتی دارد که هر نوع آن هدف خاصی را دنبال می کند. رایج ترین نوع کاربردی و مفید آن ۳۰۱ ریدایرکت است. ۳۰۱ ریدایرکت (۳۰۱ redirect) به معنی انتقال دائمی آدرس قدیمی به آدرس جدید […]

رسانه های اجتماعی و سئو

بخش دوازدهم آموزش سئو (رسانه های اجتماعی)

بخش دوازدهم : رسانه های اجتماعی (Social Media)   تاثیر شبکه های اجتماعی و بهینه سازی آن ها را در افزایش و ارتقای جایگاه وب سایت در رتبه بندی موتورهای جستجو را نمی توان نادیده گرفت . با فعالیت هدفمند در جامعه مجازی می توان راحت تر و نزدیک تر با مخاطبان و مشتریان ارتباط […]

ارسال دیدگاه

*    

*