0913 388 688 1

سئویار | سئو سایت اصفهان و آنالیز سئو سایت
سئویار سئو سایت اصفهان ارائه دهنده خدمات سئو سایت, آنالیز سئو سایت, سئو گوگل, سئو فروشگاه اینترنتی,سئو سایت فروشگاهی

صفحه نخست » آموزش » چگونه صفحه فرود یا Landing Page عالی طراحی کنیم؟

چگونه صفحه فرود یا Landing Page عالی طراحی کنیم؟

تاریخ:9th نوامبر 2021
پشتیبانی وب سایت
0
1779

این جلسه با یکی دیگر از مباحث تبلیغات سایت ، آموزش صفحه فرود یا Landing Page همراه شما هستیم. احتمالا با صفحات فرود در وب بارها و بارها مواجه شده اید.  صفحه فرود یا Landing Page یکی از موارد مهم در امر بازاریابی و تبلیغات اینترنتی می باشد. لذا ما برای کسب آگاهی بیشتر با Landing Page  ها، بر آن شدیم که به بررسی اهمیت طراحی صفحات فرود Landing Page  و ویژگی های صفحات لندینگ پیج بپردازیم. حال با یک توضیح مفید در خصوص صفحه فرود Landing Page  این مبحث را شروع می کنیم.

 

 

صفحه فرود یا Landing Page چیست؟

صفحه فرود یا Landing Page  صفحه وبی است که بدون هدر ، فوتر و سایدبار بوده .همچنین به صورت

 • پاپ آپ (صفحه ای مجزا از سایت)
 • هدر
 • فوتر سایت
 • سایدبار

سایت نمایش داده می شود. صفحه فرود از نوع پاپ آپ، اولین صفحه ای است که کاربر در سایت مشاهده می نماید. صفحه ی لندینگ پیج کاربران را بدون جستجو در سایت و از طریق تبلیغات و موتور های جست و جو به سمت خود هدایت کرده و آن ها را به هدف مورد نظر می رساند. لذا با طراحی صفحات لندینگ پیج می توان نرخ تبدیل بهتری از بازدیدکننده به مشتری داشت. حال با این پیش زمینه ایجاد شده به سراغ اهداف و انواع صفحات فرود می رویم.

اهمیت صفحه فرود در مقابل صفحه اصلی وب سایت

بعضی از مردم ممکن است تعجب کنند که چرا باید برای صفحات فرود زحمت بکشند؟ در حالی که هدف اصلی هدایت بازدیدکنندگان به صفحه اصلی آنها است. پاسخ : دریافت ترافیک در صفحه اصلی شما بدون شک چیز خوبی است. ولی، کمتر از یک صفحه فرود منجر به تبدیل بازدید کننده به مشتری می شود.

صفحات اصلی حاوی اطلاعات زیادی هستند و کاربران را به حرکت به مکان های مختلف دعوت می کنند. اگر بازدیدکننده‌ای با هدف خاصی به صفحه اصلی شما برسد، اگر مجبور شود ابتدا چندین سرویس مختلف و گزینه‌های محصول را بررسی کند، ممکن است منصرف  شود. هدف اصلی صفحه اصلی هدایت کاربران به صفحات دیگری است که در آنجا اطلاعات مورد نظر خود را پیدا کنند. صفحات فرود با قرار گرفتن در صفحه مورد نظر کاربر – و بیان همان مقدار بدون عبارات نامشخص، مرحله واسطه را حذف می کنند.

صفحه اصلی شما عمومی است که در آن صفحه فرود متمرکز و خاص است. در حالی که صفحه اصلی با ارائه تمام گزینه هایی که کسب و کار شما ارائه می دهد بازدیدکنندگان را بیشتر به وب سایت شما می کشاند، یک صفحه فرود یک فراخوان ساده و واضح برای اقدام ارائه می دهد.

انواع صفحات فرود یا Landing Pages

صفحه فرود معامله گر (transactional)

این نوع صفحه فرود یا Landing Page با هدف جمع آوری اطلاعات کاربران طراحی شده است. به این گونه که فرمی از نام ، نام خانوادگی ، ایمیل و… کاربران را دریافت نموده و در ازای آن یک کالا یا فایل به صورت رایگان هدیه می دهد. سپس با این لیست اطلاعات می تواند با روش هایی مانند ایمیل مارکتینگ و غیره مطالب بروز یا محصولات جدید را به بازدیدکنندگان خود معرفی نماید و آن ها را به مشتری تبدیل کند. به این نوع صفحه فرود ، Lead Generation نیز می گویند.

صفحه فرود ارجاع دهنده (reference)

این نوع صفحه فرود یا Landing Page  با هدف معرفی محصول و ارجاع به صفحات مهم سایت طراحی شده است. در واقع صفحات سایتی که مورد هدف قرار گرفته و قرار است با تبلیغات Landing Page سرمایه گذاری شوند.  از آنجایی که کاربران در خرید محصول تردید دارند، با طراحی صفحه فرود استاندارد به راحتی می توان این تردید را در آن ها از بین برده و با کلیک بر روی دکمه (Call-to-Action) به صفحه ی سبد خرید یا فرم ثبت نام در سایت هدایت شوند. بنابراین این صفحات تاثیر بیشتری  روی افزایش فروش محصولات خواهند داشت. به این نوع صفحه فرود ، Click Through نیز می گویند.

ویژگی های Landing Pages  

برای این که صفحه فرود یا Landing Page شما تحت تاثیر کاربران قرار بگیرد و آن ها را به یک مشتری واقعی تبدیل نماید، باید یک سری المان هایی را برای بهینه سازی صفحه فرود Landing Page خود لحاظ کنید. این ویژگی ها عبارت اند از:

بهینه سازی صفحه فرود

 • طراحی صفحه  فرود Landing Page باید به صورت واکنش گرا و بهینه سازی برای موبایل باشد. لذا واضح نبودن و کندی بارگزاری پاپ آپ ها دلیل بر ترک کاربرانتان از صفحه لندینگ پیج نشود.
 •  در صفحه لندینگ پیج خود از هدایایی استفاده نمایید که مورد استقبال اکثر کاربران باشد. توجه نمایید که بازدیدکنندگان به فایل های صوتی و ویدئویی علاقه ی بیشتری نشان می دهند. از این رو شما نیز برای جلب توجه کاربران از هدایای ویدئویی وپادکست ها استفاده نمایید.تا به نتایج بهتری برسید.
 • سعی کنید با ارائه ی پرسشنامه در سایت خود ، نیاز های مشتریان را درک نموده و بر اساس آن ها صفحه لندینگ پیج مناسب ایجاد نمایید.
 • به دلیل نیازهای متفاوت کاربران ، برای انواع محصولات خود صفحات فرود متعدد و با پیشنهادات ویژه طراحی کنید.
 •  کاربران نسبت به پر کردن فرم بی حوصله اند، سعی کنید اطلاعات کمی از آن ها دریافت نمایید.

نکته قابل توجه

 •  با طراحی صفحات فرود دو مرحله ای، شانس بیشتری برای دریافت اطلاعات از کاربران می باشید. صفحات فرود دو مرحله ای صفحاتی هستند که ابتدا هدیه ای را به کاربر پیشنهاد می دهد.  سپس کاربر با زدن دکمه ی تائید ( CTA ) وارد صفحه ی بعدی می شود. اکنون در این صفحه می تواند اطلاعات مورد نظر خود را پر کند.

انتخاب عنوان چشمگیر

 • – در صفحه فرود می تواند بگذارد بسیار بیشتر از متن است. زیرا اولین چیزی که کاربران در صفحه فرود Landing Page مشاهده می کنند عنوان می باشد از این رو در انتخاب عنوان مناسب دقت و وقت بیشتری صرف نمایید. از یک عنوان و متن زیبا استفاده کنید که بازدید کننده را به خرید آن محصول ترغیب نماید. عنوان خود را با سایز بزرگ و جذاب بنویسید. توجه کنید تاثیری که یک عنوان
 • – در صفحات فرود خود فاصله ی بین خطوت و فضاهای خالی را حفظ کنید و ازا قرار دادن لینک ، منو و مطالب اضافه که توجه کاربر را از موضوع و هدف اصلی خود دور می کند، جدا خودداری نمایید.

تعامل با مخاطبین

 • دکمه call to action خود را جذاب و در دسترس قرار دهید. تا کاربر با کلیک بر روی آن به هدف مورد نظر برسد.
 • – در صفحه فرود خود کلمات مهم را بولد کنبد و از علائم و اشکال جهت داری که به نکات مهم اشاره می نمایند استفاده کنید. البته از علایم چشمک زنی که باعث خستگی چشم کاربر می شوند به کار نبرید.
 • – برای فروش بهتر محصولات خود، عکس ها و ویدئو هایی مرتبط با آن ها را در صفحه فرود Landing Page درج نمایید.
 • – به کاربران خوداطلاع دهید که اطلاعات شما نزد ما محفوظ بوده و از آن به غیر از تبلیغ محصولات فروشگاه استفاده دیگری نمی کنید.
 • صفحه فرود لندینگ پیج ) را به صورت پویا طراحی نمایید تا در صورت لزوم بتوانید محتوای آن را تغییر دهید.
 • – امکان به اشتراک گذاری مطالب را در Landing Page خود بر قرار کنید.

تاثیر روانشناسی رنگ ها

در صفحات فرود خود روان شناسی رنگ ها را رعایت فرمایید. از رنگ هایی در صفحه لندینگ پیج خود به کار ببرید که آن ها را در سایت اصلی خود نیز استفاده کرده اید. این موضوع باعث می شود که هرگاه کاربر با صفحه فرود شما مواجه شد، متوجه شود که این صفحه متعلق به سایت شما می باشد.

گارانتی ها

استفاده از نمادهایی که تضمین می کند خدمات و محصولات شما اصیل هستند، می تواند در موفقیت صفحه فرود شما بسیار موثر باشد. برای ما ایرانی ها سال هاست که لوگوی نماد اعتماد الکترونیک یا نماد الکترونیکی به یکی از عوامل اطمینان بخش در استفاده از وب سایت های فروش تبدیل شده است.

از Call to Action خوب استفاده کنید

همانطور که می دانید که CTA جزء جدایی ناپذیر صفحات فرود است. اگر نمی دانید یک کال تو اکشن خوب چه ویژگی هایی دارد، باید بگوییم که قبلا ۳ نوع از بهترین Call To Action را به شما معرفی کرده ایم.

 حجم محتوا

محتوای صفحه باید بیش از ۳۰۰ کلمه باشد و تحت هیچ شرایطی محتوای کمتر از ۳۰۰ کلمه در صفحه فرود محتوای مطلوبی نخواهد بود.
ممکن است فکر کنید که مطالب طولانی خوانده نمی شود. مثلا مطالب با ۲۰۰۰ کلمه هرگز تا انتها خوانده نمی شود اما اینطور نیست! محتوای زیاد در شبکه های اجتماعی ممکن است باعث خوانده نشدن مطالب شود، اما وضعیت در سایت متفاوت است. محتوای طولانی هم از نظر سئو مفید است و هم به کاربر این حس را می دهد که هر آنچه را که باید بداند در یک مکان از صفحه جمع آوری شده است، بنابراین این صفحه برای هر کاربر قابل قبول تر از محتوای نصف و نیمه است.

چرا از صفحات فرود استفاده کنیم؟

شما کارهای لازم را برای ساخت برند خود انجام داده اید. وب سایت خود را هم ایجاد کرده اید. اکنون باید مطمئن شوید که تمام این کار سخت به فروش تبدیل می شود. اگر به دنبال یک ابزار موثر تبدیل بازدیدکننده به مشتری هستید، صفحات فرود قطعا راهی درست برای آن می باشد.

صفحه فرود یک راه عالی برای افزایش ترافیک، بهبود سئو و ایجاد برند شما است.

صفحه فرود یک راه عالی برای افزایش ترافیک، بهبود سئو و ایجاد برند شما است. همچنین می تواند بخشی از یک استراتژی موثر PPC باشد. تقریباً ۶۸٪ از مشاغل B2B از صفحات فرود برای ایجاد سرنخ برای تبدیل آینده استفاده می کنند. خوشبختانه برای شما، ۴۴٪ از این کلیک ها به سمت صفحات اصلی هدایت می شود. صفحات فرود مشتریان را به سمت یک محصول، خدمات یا پیشنهاد خاص هدایت می کند و آنها را تشویق می کند تا اقدام کنند. این فرصت شما برای ایجاد تبدیل و ایجاد پایگاه مشتری است.

اگر صفحات فرود بسیار مهم هستند، چرا هر کسب و کاری از آنها استفاده نمی کند؟ خب، این تصور غلط وجود دارد که ایجاد و نگهداری آنها سخت است. خوشبختانه، این جمله درست نیست. ساختن یک صفحه فرود موثر کمتر به دنبال جذابیت است . بیشتر به دنبال آن چیزی است که مصرف کننده به دنبال آن است.

کلام پایانی

اکنون که با نکات طراحی صفحه فرود یا Landing Page آشنا شدید، زمان آن رسیده که با برنامه ریزی هدفمند و درک نیازهای مشتری برای سایت خود صفحات فرود سودآوردی ایجاد نمایید. سپس با تبلیغات موثر و افزایش نرخ تبدیل کاربر به مشتری توانسته باشید در تجارت آنلاین خود بهترین کسب درآمد را داشته باشید. مجموعه سئو یار شما را در این مسیر همراهی می کند و با بروز ترین متد های سئو شما را به صفحات اول گوگل پرتاب می کند.برای آگاهی از آخرین اخبار مجموعه، ما را در اینستاگرام همراهی کنید

درباره نویسنده :
پشتیبانی وب سایت

برچسب ها

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

*    

*