0913 388 688 1

سئویار | سئو سایت اصفهان و آنالیز سئو سایت
سئویار سئو سایت اصفهان ارائه دهنده خدمات سئو سایت, آنالیز سئو سایت, سئو گوگل, سئو فروشگاه اینترنتی,سئو سایت فروشگاهی

صفحه نخست » آموزش » Page Authority و Domain Authority چیست ؟

Page Authority و Domain Authority چیست ؟

تاریخ:5th می 2016
پشتیبانی وب سایت
0
1516

بسیاری از افراد فعال در عرصه سئو وب سایت با حذف پیج رنک گوگل و کاهش قدرت و تاثیر آن در رتبه بندی سایت ها به دنبال معیار مناسبی برای بررسی میزان قدرت و اقتدار وب سایت ها و مقایسه آن ها با یکدیگر هستند. Page Authority و Domain Authority به ترتیب به معنی اعتبار صفحه و اعتبار دامنه، دو فاکتور غیر رسمی و مهم سئو هستند که توسط شرکت موز ارائه می شوند و عملکرد این فاکتور شبیه به پیج رنک سایت گوگل در نتایج جستجوی موتورهای جستجوگر می باشد.

Domain Authority چیست؟

Domain Authority یا به اختصار DA یک رتبه بندی رتبه بندی وب سایت است که توسط MOZ ارائه می شود. این رتبه بندی رتبه سایت را در نتایج SERP پیش بینی می کند. امتیاز DA بین ۰ تا ۱۰۰ است و با معیارهای مختلفی از جمله میزان لینک های دریافتی تعیین می شود. توجه داشته باشید که این نتیجه هیچ تاثیری بر نتایج گوگل ندارد و توسط گوگل برای SERP استفاده نمی شود.

Page Authority چیست؟

Page Authority استاندارد دیگری است که توسط MOZ طراحی و توسعه یافته است. کارایی این معیار از صفر تا صد متغیر است و هر چه امتیاز صفحه بالاتر باشد، موقعیت آن بالاتر و بهتر است. پیج آتوریتی اعتبار صفحه و رتبه بندی صفحه را از سایت نشان می دهد. در حالی که دامین آتوریتی فقط امتیاز کل دامنه سایت را محاسبه و نشان می دهد.

اقتدار یک دامنه و صفحه شامل عواملی مانند محبوبیت ، تعداد لینک ها ، سن دامنه یا صفحه و بسیاری عوامل دیگر می باشد. از طریق وب سایت های moonsy یا moz.com می توانید، مقدار page و domain authority سایت تان را بررسی کنید.
این مهم است که از Page Authority و Domain Authority به عنوان دو فاکتور مقایسه ای برای پیدا کردن صفحات و یا سایت هایی با لینک های قوی نسبت به سایت های دیگر در لیست نتایج جستجو استفاده می شود. دامین آیتوریتی توسط مجموع پیچ آتوریتی صفحات سایت محاسبه می شود.

 

۵ روش افزایش اعتبار Page Authority و Domain Authority 

 

برخلاف فاکتورهای دخیل در سئو سایت ، قدرت دامنه یا صفحه را به سختی می توان بهبود بخشید. بهترین راه برای بهبود فاکتورهای قدرت دامنه و صفحه سایت ، بهبود سئو کلی سایت می‌باشد که برخی از مهمترین روش های بهبود آن اشاره می کنیم :

 

تولید محتوای با کیفیت

تولید محتوای با کیفیت بالا برای بدست آوردن افتدار صفحه ضروری است . موتور جستجوی گوگل توجه ویژه ای به محتوای تازه موجود در سایت ها دارد به این دلیل که محتوای تازه رضایت بیشتر کاربر و ارائه نتایج بهتر برای بازدیدکنندگان را فراهم می کند و یکی از مهمترین عامل ها برای کسب رتبه بالا در نتایج گوگل محسوب می شود.

 

افزایش بک لینک ها

دریافت لینک از سایت های دیگر یکی از راههای افزایش قدرت صفحه است . اگر یک صفحه دارای لینک از سایت های دیگر باشد این یک پیام مثبت به موتورهای جستجو مانند گوگل می فرستد ، بنابراین گوگل هم به سایت هایی که محتوای آنها مورد پسند و اعتماد سایت های دیگر واقع شده اند ، اعتماد خواهد کرد.

 

بهینه سازی لینک های داخلی

ایجاد ارتباط و لینک سازی بین صفحات موجود در یک دامنه برای افزایش قدرت یک صفحه اهمیت بسزایی دارد. در واقع با لینک سازی داخلی اعتبار و ترافیک صفحات به یکدیگر منتقل می شود.

 

افزایش فعالیت در رسانه های اجتماعی

موتورهای جستجو به تعداد بازیدها و طرفداران پروفایل های وب سایت ها در شبکه های اجتماعی توجه ویژه ای دارند از این رو با فعالیت در شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک ، توییتر ، گوگل پلاس ساهد افزایش قدرت و اعتبار صفحات وب سایت خود خواهید بود.

 

عمر دامنه

هر چه مدت طولانی تری بتوانید کسب و کار خود را راه اندازی کنید و وب سایت شما بیشتر عمر کند، وب سایت شما معتبرتر خواهد بود. پس ادامه بده و قوی بمون.

چرا دامین اتوریتی  سایت دائما در حال تغییر است؟

با توجه به اینکه دامین اتوریتی سایت با پارامترهای مختلفی سنجیده می شود، تعیین دقیق تغییرات دامین اتوریتی بسیار مشکل خواهد بود.
دلایل متعددی وجود دارد که چرا رتبه اعتبار دامنه وب سایت شما بالا یا پایین است:
تعداد کل پیوندهای ورودی جدید که دارید توسط MOZ ایندکس نشده است.
اگر بک لینک های شما به صورت تصاعدی رشد کنند، امتیاز در زمینه اتوریتی نیز افزایش می یابد.
اگر بک لینک های شما از سایت هایی باشد که رتبه بالایی در گوگل ندارند، امتیاز اعتبار شما کاهش می یابد.
Maze ممکن است تصمیم بگیرد که پیوندهای سایت را کم و بیش در یک دوره زمانی بخزد، که باعث افزایش یا کاهش رتبه اعتبار دامنه وب سایت شما می شود.
درباره نویسنده :
پشتیبانی وب سایت

برچسب ها

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

*    

*