0913 388 688 1

سئو سایت اصفهان سئو فروشگاه آنالیز seo
سئویار سئو سایت اصفهان ارائه دهنده خدمات سئو سایت, آنالیز سئو سایت, سئو گوگل, سئو فروشگاه اینترنتی,سئو سایت فروشگاهی

صفحه نخست » آموزش » تحقیق کلمات کلیدی به چه معناست؟

تحقیق کلمات کلیدی به چه معناست؟

تاریخ:3rd ژانویه 2022
خانم قمشی
0
9

رسیدن به رتبه ۱ گوگل و قرار گرفتن نام برند در صفحه اول گوگل این روزها دغدغه کسب و کار ها و وب مسترهاست. چرا که طبق آمار معمولا کاربران روی لینک های اولی که گوگل پیشنهاد میدهد میروند. ساده ترین راه و به صرفه ترین راه برای رسیدن به این هدف یعنی رسیدن به جایگاه بالاتر از نظر گوگل تولید محتواست. لذا باید این نکته را مد نظر قرار دهند که محتوایی که تولید میکنند تا چه اندازه برای کاربران اهمیت دارد و کاربران آن موضوع را جستجو میکنند. به این منظور لازم است آنها رفتار کاربران را زیر نظر داشته باشند از این جهت که کاربران چه واژه هایی را جستجو میکنند تا آنها بتوانند در محتواهایی که در سایت قرار میدهند از آن واژه ها استفاده کنند. ولی چطور این کار انجام میشود؟ اهمیت این موضوع تا چه اندازه است؟ تحقیق کلمات کلیدی به چه معناست؟

اگر میخواهید محتوای شما جزء اولین نتایجی باشد که موتورهای جستجو به مخاطب پیشنهاد میدهد با ما تا پایان مقاله همراه باشید.

آنچه در این مقاله خواهید خواند

 • کلمه کلیدی چیست؟
 • تحقیق کلمه کلیدی چیست؟
 • چرا تحقیق کلمه کلیدی مهم است؟
 • با چه ابزار هایی میتوانیم تحقیق کلمات کلیدی را انجام دهیم؟

کلمه کلیدی چیست؟

هر آنچه کاربر برای یافتن آنچه مد نظر دارد در نوار جستجو مرورگر وارد میکند کلید واژه یا کلمه کلیدی است. اگر از کلمات کلیدی به درستی و در جای درست استفاده شود. احتمال اینکه کاربر پس از جستجو به مطلب شما برسد بیشتر میشود.

تحقیق کلمه کلیدی چیست؟

برای اینکه بتوانید کلمه کلیدی مناسبی انتخاب کنید باید بدانید کاربران چه چیزی را جستجو میکنند. در واقع تحقیق کلمات کلیدی یعنی آنالیز رفتار کاربران و پیدا کردن کلمات کلیدی ارزشمند که بیشترین بازدید را داشته باشند.

چرا تحقیق کلمات کلیدی تا این اندازه اهمیت دارد؟

اگر مطلبی تولید کنید که هیچ کس دنبال آن مطلب نیست مطلب شما ارزشی برای سایتتان ایجاد نخواهد کرد. پس باید بدانیم مخاطبان چه چیزی را بیشتر جستجو میکنند تا بتوانیم مطلبی تولید کنیم تا نیاز مخاطب را برآورده کند.

تحقیق کلمات کلیدی به شما کمک میکند بتوانید پاسخ سئوالات زیر را دریابید:

 • گرفتن رتبه در این کلمه کلیدی تا چه میزان دشوار است؟
 • بدست آوردن رتبه در این کلید واژه تا چه میزان ترافیک برای من خواهد داشت؟
 • برای بدست آوردن رتبه در این کلید واژه چه نوع محتوایی باید تولید کنم؟
 • مخاطبانی که در مورد این کلید واژه جستجو میکنند تا چه میزان میتوانند به مشتری برای محصولات ما تبدیل شوند؟

یافتن پاسخ این سئوالات به شما کمک خواهد کرد تا بدرستی بتوانید با رقبا رقابت کنید.

چه عواملی در انتخاب کلید واژه های مناسب موثر است؟

در صورتی که کلمات کلیدی به درستی انتخاب نشده باشند ترافیکی برای سایت شما به همراه نخواهند داشت. سایت های زیادی وجود دارند که هنوز هیچ ترافیکی دریافت نکرده اند.برای انتخاب کلمات کلیدی مناسب موارد زیر را باید مد نظر قرار دهید:

 1. میزان مرتبط بودن کلمه کلیدی

تا کنون به سایت هایی برخورد کرده اید که با جستجوی کلمه کلیدی مشخص رتبه بالایی دارند ولی وقتی وارد سایت میشوید محتوای سایت هیچ ربطی به مطلبی که شما دنبال آن بودید ندارد. در این صورت کاربر سریع از آن صفحه خرج میشود که این خود یک امتیاز منفی برای گوگل محسوب میشود.

 1. میزان جستجو کلمه کلیدی به چه میزان است؟

هر چه میزان جستجوی کاربران در یک کلمه کلیدی بیشتر باشد امکان موفق شدن شما نیز بیشتر میشود. یعنی مطلبی تولید میکنید که کاربران زیادی دنبال آن موضوع هستند.

 1. میزان سختی کلمه کلیدی:

میزان سختی کلمه کلیدی به این معناست که چه میزان رقبا بر روی این کلمه کلیدی تلاش میکنند. یعنی برای رسیدن به رتبه در این کلمه کلیدی باید چه میزان تلاش کنیم. این فاکتور نشان میدهد کار کردن بر روی این کلید واژه تا چه میزان سخت یا آسان است.

 

 1. ترند

گاهی بعضی کلمات کلیدی در زمان های خاصی یا مناسبت های خاصی بیشتر جستجو میشوند برای مثال روزهای پایانی سال کلمات نوروز بیشتر سرچ میشود ابزاری که به شما در این امر کمک میکند ابراز رایگان گوگل ترند Google Trends است که اطلاعات ارزشمندی در اختیار شما قرار میدهد.

 1. نرخ کلیک

این فاکتور نشان میدهد که اخیرا این کلید واژه چقدر کلیک از مخاطبان دریافت کرده است

ابزارهای تحقیق کلید واژه

حال که با اهمیت موضوع و عوامل تاثیر گذار بر آن آشنا شدید ببینیم با چه ابزارهایی میتوانیم این کار را انجام دهیم و استفاده از این ابزارها تا چه میزان میتواند به ما در رسیدن به هدفمان کمک کند. در واقع ابزارهای زیادی وجود دارد که به ما برای تحقیق کلمات کلیدی کمک میکند. در این قسمت قصد داریم با چند ابزار تحقیق کلمات کلیدی آشنا شویم.

موتور  جستجو گوگل

یکی از ساده ترین ابزارها برای تحقیق کلمات کلیدی موتور جستجو گوگل است. شما میتوانید برای اینکه ببینید کلید واژه ای که انتخاب کردید کلید واژه مناسبی است یا خیر آن  را در گوگل سرچ کند اگر چند لینک اول به کسب و کار شما مرتبط باشد به این معناست که کلید واژه ای که انتخاب کرده اید مناسب است. همچنین هنگامی که در حال تایپ کردن کلید واژه هستید گوگل چند پیشنهاد به شما میدهد این عبارت ها عباراتی هستند که بیشترین جستجو را داشته اند و شما میتوانید از آنها استفاده کنید. از دیگر امکانات گوگل پیشنهاداتی است که انتهای صفحه برای شما نمایش داده میشود.

گوگل کیورد پلنر

یکی از ابزارهای عالی برای تحقیق کلمات کلیدی ابزار گوگل کیورد پلنر است. برای استفاده رایگان از این ابزار لازم است ابتدا در Google ads  یک اکانت بسازید.

شما میتوانید با وارد کردن چند کلمه کلیدی که مد نظر دارید در قسمت Keyword planner ببینید کاربران بیشتر کدام مورد را جستجو میکنند. این مقادیر را روی نمودار و در بازه های زمانی مشخص به شما نمایش میدهد. همچنین این ابزار تعدادی پیشنهاد هم به شما میدهد که در رابطه با موضوع مد نظر شما بیشتر سرچ شده اند.

KWfinder

یکی دیگر از ابزار های مفیدی که به شما در تحقیق کلمه کلیدی کمک میکند ابزار KWfinder است. این ابزار نیز مانند ابزار کیورد پلنر میانگین جستجوی کلمه کلیدی در ماه ترند بودن کلمه کلیدی و میزان سختی کلمه کلیدی و پیشنهاد کلمات کلیدی را برای شما دارد. کار کردن با این ابزار ساده است فقط کافیست وارد اکانت خود شوید و زبان را به فارسی تغییر دهید کلمه کلیدی را وارد کرده و اطلاعات مورد نظر خود از جمله میانگین جستجو میزان سختی کلمه کلیدی کلمات پیشنهادی و.. را مشاهده کنید. البته این ابزار یک ابزار رایگان نیست. و باید با ثبت نام و پرداخت هزینه تهیه اکانت از آن استفاده کنید.

گوگل ترندز Google Trends

زمانی که بین دو  یه چند کلمه کلید نمیدانید بهتر است از کدام یک استفاده کنید این ابزار میتواند به شما کمک کند. کار کردن با این ابزار ساده است کافیت کلمات کلیدی مورد نظرتان را وارد کنید تا مقایسه روی آنها انجام شود و اطلاعات مفیدی در اختیارتان قرار گیرد.

SemRush

تحقیق کلمات کلیدی

این ابزار نیز یکی از ابزارهای قدرتمند برای آنالیز سئو است. توسط این ابزار نیز میتوانید تحقیق کلمات کلیدی انجام دهید. یعنی مثل ابزارهای قبل میزان سختی کلمات کلیدی پیشنهاد کلمه کلید، میزان جستجو و…  اطلاعات مفیدی از این ابزار دریافت کنید. همچنین توسط این ابزار میتوانید سایت رقیب را وارد کنید و ببینید سایت های رقیب با چه کلمات کلیدی از گوگل رتبه گرفته اند که احتمالا شما هم در صورتی که از ان کلمات استفاده کنید میتواند از گوگل رتبه بگیرید. علاوه بر کلمات کلیدی این ابزار اطلاعات مفیدی در مورد سایت های رقیب به شما میدهد که برای آشنایی بیشتر میتوانید به مقاله ابزارهای آنالیز سئو مراجعه کنید.

Google Search Console

این ابزار نیز یکی از ابزارهای قدرتمند برا تحقیق کلمات کلیدی است که در قسمت تجزیه و تحلیل و آمار جزئیات کانملی از کلمات کلیدی که در ۹۰ روز گذشته جستجو شده اند و کلیک خورده اند را در اختیار ما قرار میدهد. در این ابزار میتوانید کلمات کلیدی را بر اساس کشور فیلتر کنید. این قابلیت برای وب سایت هایی که در کشورهای مختلفی فعالیت میکنند میتواند بسایر مفید و کاربردی باشد. همچنین با دیگر فلیترهای مفید آن میتوانید اطلاعات دقیق و مفید دیگری از آن کسب کنبد.

KeyWordtool.io

تحقیق کلمات کلیدی

این ابزار قدرتمند نیز یک نسخه رایگان دارد که به کمک آن میتوانید با وارد کردن یک کلید واژه کلید .واژه های مرتبط با آن را دریافت کنید. از جمله مزایای این ابزار این است که برای کاربران ایرانی زبان فارسی را نیز پشتیبانی میکند. در قسمت Questions این ابزار میتوانید سئوالاتی که کاربران در مورد آن کلمه کلیدی میپرسند را مشاهده کنید. که این قابلیت میتواند به شما برای تولید محتوا کمک کند.  البته برای استفاده از تمام امکانات این نرم افزار لازم است نسخه پولی آن را دریافت کنید.

سخن آخر

در این مقاله با کلمات کلیدی و اهمیت تحقیق کلمات کلیدی همچنین با چند ابزار مفید برای تحقیق کلمات کلیدی آشنا شدیم.

تیم سئویار متشکل از متخصصین با تجربه ی سئو آماده ی انجام هرگونه خدمتی برای افزایش رتبه ی سایت شماست. هدف ما کمک به شما برای افزایش فروش و کسب درآمدتان است.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی سئو می توانید به اینستاگرام ما مراجعه فرمایید.

درباره نویسنده :
خانم قمشی

برچسب ها

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

*    

*