0913 388 688 1

سئویار | سئو سایت اصفهان و آنالیز سئو سایت
سئویار سئو سایت اصفهان ارائه دهنده خدمات سئو سایت, آنالیز سئو سایت, سئو گوگل, سئو فروشگاه اینترنتی,سئو سایت فروشگاهی

صفحه نخست » آموزش » معرفی ۳ ابزار سئو پولی و رایگان +آموزش ابزارهای سئو

معرفی ۳ ابزار سئو پولی و رایگان +آموزش ابزارهای سئو

تاریخ:25th اکتبر 2021
پشتیبانی وب سایت
0
1806

یکی از بهترین راه ها برای سئوی تخصصی وب سایت‌تان استفاده از چند ابزار سئو کاربردی و آسان است. با کمک این ابزارها رصد رفتار کاربران و مشاهده وضعیت سئوی سایت‌تان بسیار ساده خواهد بود. در ادامه شما را با وب سایت ahref و ابزارهای حرفه‌ای آن برای آنالیز سئو آشنا خواهیم کرد که این ابزارها هم به صورت پولی و یا اکانت رایگان هفت روزه نیز دارند.

 

ابزارهای Ahref

ابزار سئو  Ahref

سایت Ahref به آدرس ahref.com یکی از بهترین سایت های ارائه دهنده کارآمدترین ابزارهای آنالیز سئو است. با خرید اکانت Ahref می توانید از ابزار های تخصصی آن به عنوان یک سئوکار حرفه‌ای استفاده کنید. این ابزارها شامل موارد زیر است که در ادامه به معرفی هر یک از این ها می پردازیم:

  • Web Monitoringیا مانیتورینگ وب
  • ابزار Keyword Research یا جستجوی کلمه کلیدی
  • ابزار آنالیز محتوا(Content research)
  • ابزار آنالیز رقابتی (competitive Analysis)
  • ابزار جستجوی بک لینک (Backlink Research)
  • ابزار paid traffic research
  • ابزار rank Tracker

Web Monitoring یا ابزار مانیتورینگ وب

رصد وضعیت بازار و مشاهده شاخص های مرتبط با محتوای تولید شده را می توانید با استفاده از این ابزار به بهترین صورت انجام دهید و آنها را تجزیه و تحلیل کنید.

ابزار keyword research یا همان جستجوی کلمه کلیدی

ابزار جستجوی کلمه ی کلیدی (Keyword Research) یکی از بهترین ابزارها برای سئوی تخصصی سایت تان است. همانگونه که از اسم آن مشخص است این ابزار با نمایش کلیدواژه هایی که بیشترین جستجو را در میان کاربران دارد به بهبود سئوی وب سایت تان کمک می کند.

جستجوی کلمه کلیدی

ابزار آنالیز محتوا

چگونه سایت های رقبا در محتوای خود به کلمات کلیدی مدنظر شما پرداخته اند؟ چه نتیجه ای گرفته اند؟ نقاط ضعف و قوت شما در تولید این محتواها به نسبت رقبایتان در چیست؟ همه این پرسش ها را می توانید با آنالیز داده های ابزار Content Research به دست آورید.

ابزار آنالیز رقابتی (Competitive Analysis)

رقبای خود را لحظه به لحظه چک کنید. راه های نتیجه بخش آنها را در پیش بگیرید و شکست های آن ها را تکرار نکنید.

تجزیه و تحلیل رفتار رقبا، مشاهده کلمات کلیدی مؤثر بر رتبه سایت‌شان و همچنین بررسی ترافیکی سایت رقبا را می‌توانید با ابزار آنالیز رقابتی چک کنید.

آنالیز رقابتی

آنالیز رقابتی

ابزار جستجوی بک لینک

بک لینک های خود را مدیریت کنید. کدام یک مورد تایید قرار گرفته اند و کدام یک حذف شده‌اند؟ رقبا در چه سایت‌های لینک ایجاد کرده‌اند؟ همه و همه را با ابزار Backlink Research مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید.

 

ابزار جستجوی بک لینک

ابزار Paid traffic research

به کمک این ابزار می توانید تشخیص دهید که آیا رقبای تان از تبلیغات پولی استفاده کرده‌اند یا خیر. در صورت خرید تبلیغات چه نتیجه بر سایت آنها داشته است؟ آنالیز سایت رقبا را به بهترین شکل ممکن از طریق داده های این ابزار انجام دهید.

ابزار آنالیز Rank Tracker

رتبه سایت خود را بر اساس کلمه کلیدی مدنظرتان در هر لحظه چک کنید. جایگاه رقبایتان در آن کلمات کلیدی کجاست؟ جایگاه سایتتان بر روی نسخه‌ی موبایل چگونه است؟ با استفاده از ابزار Rank traffic می توانید به بهترین نحو ممکن جایگاه سایتتان را آنالیز کنید. سئوی سایت خود را بهبود بخشید و گزارش‌های آن را از طریق ایمیل دریافت کنید.

چگونه اکانت Ahref را تهیه کنیم؟

به دلیل تحریم ها خرید اکانت Ahref به صورت مستقیم میسر نیست. اما متخصصین تیم سئویار با وجود این محدودیت ها می توانند برای شما این اکانت را تهیه کنند. تا شما به راحتی بتوانید به آنالیز سئو سایت خود بپردازید و از مزایای زیاد این ابزار فوق العاده بهره ببرید. برای هماهنگی و کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

تیم سئویار متشکل از متخصصین با تجربه ی سئو آماده ی انجام هرگونه خدمتی برای افزایش رتبه ی سایت شماست. هدف ما کمک به شما برای افزایش فروش و کسب درآمدتان است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سئو می توانید به اینستاگرام ما مراجعه فرمایید.

معرفی ابزار سئو  MOZ

Moz  یکی از قدیمی ترین ابزارهای آنالیز سئو سایت است درنتیجه پایگاه داده جامع و کاملی دارد و میتوان به دقت آنالیز کردن سایت آن مطمئن بود. البته برای استفاده کامل از ابزار های آن باید نسخه پولی آن خریداری و استفاده شود.

 

 

این سایت به آدرس https://moz.com  چندین ابزارکاربردی دارد که میخواهیم چند ابزار معروف این سایت را معرفی کنیم

معرفی ابزار LinkExplorer (کاوشگر لینک)

این ابزار یکی از شناخته شده ترین ابزارهای moz است. میدانیم که کیفیت لینک های یک سایت بعد از محتوای سایت مهمترین چیزی است که برای تعیین اعتبار یک سایت در نظر گرفته میشود. با این ابزار میتوانید اطلاعات دقیقی از وضعیت لینک های سایت خود و رقیبان بدست آورید. که با وارد کردن نام یک این ابزار اطلاعات دقیقی از بک لینک های سایت های رقیبان، اعتبار دامنه، اعتبار صفحه، اسپم اسکرول به شما میدهد. اعتبار دامنه و اعتبار صفحه شاخص های نسبی است که بر اساس آنها سایت moz  تلاش میکند اعتبار سایت شما را در گوگل بسنجد. اسپم اسکرول نیزیک اعتبار منفی است که گوگل به سایت میدهد. بالا بودن این عدد برای سایت نشان دهنده کیفیت پایین مطالب سایت از نظر گوگل است.

افزونه Moz Bar

این ابزار یکی از معروف ترین ابزار های MOZ میباشد. شما میتوانید به راحتی این ابزار را روی مرورگر سایت خود نصب و از آن استفاده کنید.با استفاده از این ابزار وقتی یک کلمه کلیدی را در گوگل جستجو میکنید اطلاعات کاملی از اعتبار دامنه، اعتبار صفحه، اسپم اسکرول و … به شما میدهد.

معرفی ابزار Fresh Web Explorer

این ابزار یکی از ابزارهای جدید و پرکاربرد MOZ است که فرصت لینک سازی را برای سایت شما ایجاد میکند. به این صورت که تمام منشن هایی به سایت یا برند شما در سراسر وب داده شده را پیدا میکند و به شما اعلام میکند.مثلا تمام وب سایت هایی که نام برند یا وب سایت شما آورده شده ولی لینکی به سایت شما نداده اند را پیدا کنید. در صورتی که اعتبار دامنه خوبی داشته باشند از آنها درخواست کنید که لینک شما را درون سایت خود قرار دهند. معمولا پاسخ اکثر وب مستر ها به پاسخ شما مثبت خواهد بود.

معرفی ابزار Explorer  Key Word

همانطور که از نام این ابزار مشخص است این ابزار در مورد کلمات کلیدی اطلاعات خوبی به ما میدهد. به عنوان مثال با جستجوی یک کلمه کلیدی خاص اطلاعاتی نظیر میزان جستجوی این کلمه در کشور میزان جستجو در بازه زمانی مشخص، میزان رقابت بر روی این کلمه کلیدی و تحلیل گوگل در مورد این کلمه کلیدی را نمایش میدهد.

معرفی ابزار  Page Optimization

این ابزار نیز همانطور که از نامش مشخص است به سئوی داخلی مربوط است. با استفاده از این ابزار میتوانید آدرس یک صفحه خاص از سایت خود و یک کلمه کلیدی را بدهید و اطلاعاتی نظیر اینکه این صفحه چقدر روی این کلمه کلیدی بهینه است را دریافت کنید. همچنین در پایین قسمت امتیازدهی به صفحه پیشنهاداتی برای بهینه شدن صفحه میدهد که در صورتی که فاکتورهای آن را رعایت کنید میتوانید رتبه صفحه سایت خود را بالا ببرید.

ارائه خزنده حرفه ای

سایت moz یک خزنده حرفه ای دارد که در صورتی که از MOZ Pro استفاده کنید  این خزنده اقدام به خزیدن مرتب در سایت شما و کشف خطاها و رفع بهینه خطاها میکند. همینطور با گزارش مرتب خطاها به شما کمک میکند هرچه سریعتر خطاها را اصلاح کنید و از تجربه منفی کاربران جلوگیری کنید.

چطور اکانت MOZ  را تهیه کنیم؟

سایت moz یک نسخه ۳۰ روزه آزمایشی رایگان در اختیار شما قرار میدهد. ولی در صورتی که بخواهید از امکانات آن به صورت دائمی استفاده کنید نیاز خواهید داشت که نسخه Moz Pro  نسخه پولی آن را تهیه نمایید. بسته به اینکه اشتراک یک ماهه، سه ماهه یا سالانه خرید میکنید هزینه متفاوتی خواهد داشت. که البته با توجه به شرایط تحریمی کشور به سادگی میسر نیست. لذا میتوانید برای تهیه اکانت با متخصیص ما در سئو یار در ارتباط باشید. همچنین در صورت داشتن هر گونه سئوال در این زمینه نیز با متخصصین ما در سئو یارتماس بگیرید.

معرفی ابزار سئو  SemRush

یکی دیگر از ابزارهای آنالیز سئو SemRrush است. این ابزار نیز یکی از ابزار های کاربردی و محبوب برای آنالیز سئو است. برای استفاده از این ابزار مفید و کاربردی میتوانید به وب سایت  https://semrush.com مراجعه کنید. به کمک این ابزار میتوانید تحقیق کلمات کلیدی، آنالیز رقبا، بررسی لینک های داخلی و خارجی، شرایط سایت در شبکه های اجتماعی را بررسی کنید.

 

 

آنالیز سایت رقیب با استفاده از  SemRush

به کمک این نرم افزار کافیست آدرس سایت رقیب را در Organic Research وارد کنید تا این سایت اطلاعات مفیدی از رقیب شما به شما بدهند.

در اینجا به طور مختصر هریک از اطلاعاتی که به کمک این نرم افزار بدست می آورید را بررسی خواهیم کرد.

Keywords:  این مورد تعداد کلمات کلیدی سایت را به میدهد.

Traffic:  میزان ترافیک ماهانه سایت در موتورهای جستجو

Traffic cost:  ارزش ترافیک طبیعی سایت را تخمین می زند.

Organic Research Positions:  در این قسمت تمام کلمات کلیدی که سایت در آنها رتبه گرفته را به شما نمایش میدهد. در واقع اگر سایت رقیب توانسته در کلمه کلیدی خاصی رتبه بگیرد شما احتمالا شما نیز خواهید توانست.

تجزیه و تحلیل ترافیک  -Analytics Traffic

در این قسمت اطلاعاتی درمورد ترافیک کلی سایت بدست می آورید.

در این قسمت ترافیک سایت، اینکه از چه مکان هایی به این سایت دسترسی داشتند، چه مدت زمانی در سایت توقف داشتند و میانگین بازدید یک صفحه خاص را مشاهده کنید.

شما میتوانید نرخ پرش یا Bounce Rate سایت را مشاهده کنید. نرخ پرش درصدی از کاربران را نشان میدهد که بدون هیچ اقدامی در سایت، صفحه سایت یا به طور کلی سایت را ترک میکنند.

معیارهای تحلیل سایت به صورت نموداری نمایش داده میشود.

Traffic Sources:  در این قسمت مشاهده خواهید کرد که سایت مورد نظر از چه منابعی بیشترین میزان ترافیک را دریافت کرده. همینطور کدام شبکه های اجتماعی بیشترین ترافیک را روانه سایت کرده اند.

Keyword Gap:  در این قسمت میتوانید لیستی از کلمات کلیدی که رقیبان شما بابت آنها از گوگل رتبه گرفته اند را مشاهده کنید.

در واقع شما با مهندسی معکوس سایت های رقیب به کمک ابزار SemRush میتوانید. اطلاعات مفیدی برای بهبود رتبه سایت خود بدست آورید.

Keyword Overview

به کمک این ابزار میتوانید یک کلمه کلیدی مشخص را وارد کنید و اطلاعات مفیدی در مورد آن کسب کنید از جمله میزان سختی رقابت روی این کلمه کلیدی خاص، میزان جستجوهای کاربران روی این کلمه کلیدی. همچنین لیستی از کلمات کلیدی مرتبط را به شما پیشنهاد میدهد. که میتوانید بسته به نیاز خود بر اساس CRC یا نرخ کلیک، حجم جستجو، میزان سختی کلمه کلیدی و… مرتب کنید.

 پیگیری جایگاه -Position Tracking

علاوه بر تحلیل رقبا شما میتوانید به کمک SemRush جایگاه خود را به صورت روزانه در گوگل بسنجید.

حسابرسی سایت  – site Audite

به کمک این ابزار میتوانید خطاها و هشدارهای سایت را مطلع شوید و اقدام به رفع این خطاها کنید.

استفاده از SemRush برای لینک سازی

ضمن اینکه میتوانید لینک های سایتی که قصد داریم از آن بک لینک بگبریم از لحاظ فالو، نوفالو، دوفالو و اعتبار لینک ها بررسی کنیم. میتوانید با وارد کردن کلمه کلیدی مشخصی که قصد دارید روی آن رتبه بگیرید لیست پیشنهادی از سایت هایی دریافت کنید که بهتر است از آنها بک لینک دریافت کنید.

با استفاده از این ابزار میتوانید ببینید سایت های رقیب از چه سایت هایی بک لینک دریافت کردند. میتوانید با بررسی اعتبار آن سایت ها شما نیز از آنها بک لینک دریافت کنید.

 

 

نکته مهم

امکانات این ابزار مفید و کاربردی برای ۱۴ روز رایگان است. بعد از آن لازم است نسخه پولی آن را دریافت کنید. در صورت داشتن هر سئوالی در این زمینه میتوانید با متخصصان ما در سئویار در تماس باشید.

در این مقاله با سه ابزار معروف از میان ابزارهای آنالیز سئو آشنا کردیم. در مقاله بعد ابزارهای دیگر برای آنالیز سئو را معرفی خواهیم کرد.

تیم سئویار متشکل از متخصصین با تجربه سئو آماده انجام هرگونه خدمتی برای افزایش رتبه سایت شماست. هدف ما کمک به شما برای افزایش فروش و کسب درآمدتان است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی سئو می توانید به اینستاگرام ما مراجعه فرمایید.

درباره نویسنده :
پشتیبانی وب سایت

برچسب ها

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

*    

*